Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Коли запрацює університетська клініка на Дніпропетровщині

Університетська клініка може з’явитися у Дніпрі. Поєднання лікування, навчання та науки – головна відмінність такого закладу. В межах євроінтеграції України – це вимога часу. Стандарти всесвітньої медичної освіти з підготовки фахівців у вітчизняних лікарнях – можливі. Що про це говорять дніпровські медики-фахівці. 

На Дніпропетрощині можуть створити університетську клініку. Міністерство охорони здоров’я нещодавно направило відповідного листа з пропозицією створити заклад на європейський манер, де буде поєднано навчальну та практичну співпрацю.

Євгенія Дитятковська, доткор медичних наук, професорка, заслужена лікарка України, експертка МОЗ з питань алергології та імунології: “Чому Міністерство охорони здоровья вибрало обласні лікарні? Тому що обласні лікарні — це лікарні третього рівня, вони найкраще оснащені і на базі цих лікарень, як правило, розташовані відділення всіх напрямків”.

За планами, в країні мають створити цілу мережу університетьських клінік. Нові заклади будуть підпорядковані безпосередньо МОЗу.

Тетяна Перцева, ректорка Дніпровського державного медичного університету, професорка: “Кошти, які будуть витрачатися на роботу цієї лікарні, виходячи з листа, вони будуть надаватися Міністерством охорони здоровья України. Всі університетські клініки, які існують у світі, вони мають декілька джерел фінансування. І це також дуже важливе питання. Це державне фінансування, це муніципальне, це гроші від навчання студентів, це гранти науково-дослідницької роботи”.

Фундаментом якісної медицини є фахівці. Тому створення університетських клінік, як це працює в Європі, дасть змогу отримувати сучасну і кваліфіковану медичну допомогу. При цьому пацієнт від цього тільки виграє.

Євгенія Дитятковська, доткор медичних наук, професорка, заслужена лікарка України, експертка МОЗ з питань алергології та імунології : “В рамках євроінтеграції , яка пов’зяана з тим, що нас прийняли кандидатом у члени ЄС, чого всі очікували, в рамках цієї євроінтеграції реформування медичної галузі должно включати в себе і створення университетських клінік. Чому? Тому що університетські клінікі — це вищій рівень лікувального закладу у всьому світі”.

У деяких українських містах вони вже успішно працюють, таких як Одеса, Харків, Київ. Як скоро з’явиться нова медична установа на Дніпропетровщині – про це тривають обговорення.

Тетяна Перцева, ректорка Дніпровського державного медичного університету, професорка: “Про створення університетських клінік в Україні йдеться вже дуже багато років. І це пов’язано з тим, що існує світова і європейська практики створення і роботи таких університетських клінік. Тому зараз міністерство ці питання піднімає. Подивимося, як воно буде, але нам треба працювати і навчати студентів”.

Змінити підхід до лікування – це мета фундаторів української мережі університетських клінік. Створити медичну мережу, яка б відповідала найвищим потребам у кожному регіоні.