Шахраї представлялися працівниками банків, повідомляли жертвам, що їхні рахунки зламали, та змушували перевести гроші на свої нібито безпечні рахунки. Наразі встановлено 300 потерпілих, повідомляють в Офісі Генпрокурора.
Організували схему 6 громадян Білорусі та Чехії. Шахрайські колцентри працювали в Дніпрі, їхній штат налічував понад 20 осіб, серед яких були іноземці. Учасників ретельно підбирали, обов’язкова умова прийняття «на роботу» – володіння іноземними мовами.
Гроші у потерпілих вони виманювали за допомогою телефонних дзвінків. Шахраї представлялися співробітниками банків та повідомляли, що їхні банківський рахунок зламали.
Також вони повідомляли інші неправдиві відомості, змушуючи потерпілих перевести гроші зі «зламаного» рахунку на інший нібито безпечний, який вони вказували.
Після цього їм телефонував «співробітник поліції». Псевдополіцейські підтверджували достовірність першого дзвінка, отриманого нібито від банківського працівника, та необхідність переказу грошей на безпечніший банківський рахунок.
Під час дзвінків учасники злочинної організації використовували заміну телефонного номера. Таким чином у потерпілих складалося враження, що їм дійсно телефонують посадовці.
Правоохоронці провели понад 30 обшуків на території Дніпра та області, а також Чеської Республіки. Вилучено комп’ютерну техніку, документацію, банківські картки та грошові кошти.
Одночасно в Чеській Республіці також затримано організаторів оборудки.
Досудове розслідування за фактами шахрайства, створення злочинної організації та участі у ній – Нацполіція України (ч. 4 ст. 190 ч. 1, ч. 2 ст. 255 КК України).
Читайте також: Олександр Санжара «Ми робимо свою роботу прозоро»