Картон, дерево, кераміка та тканина – усе розписано нашою «петриківкою». Автори робіт – студенти художно-мистецького коледжу та їхня викладачка, заслужений майстер народної творчості України Тетяна Гарькава. Традиційний розпис отримав сучасне прочитання молоді – та втілився у виставку.
«Кольори життя» розквітли у Дніпрі. Так називається виставка петриківського розпису. На ній представлені роботи заслуженого майстра народної творчості України Тетяни Гарькавої та її студентів.
«Мені дуже подобається українська культура, хочеться її розвивати, нести в маси, щоб люди цікавилися цим, бо зараз петриківський розпис має невелику популярність, хочеться його поширювати більше», – розповідає авторка роботи Аліна Єгорова.
Роботи виконані на різних поверхнях: картон, дерево, кераміка, тканина. Студенти зізнаються, вчаться працювати з усім. Але розписувати тканину трохи важче, бо майже не маєш права на помилку. Всього на виставці 44 роботи вихованців художньо-мистецького коледжу.
«Це моя перша робота на виставці. Це для мене значить, що я вже можу ще кращі свої роботи презентувати, можу не на полотні, а на тканині ще малювати», – каже Ольга Шевченко, авторка роботи.
«Митцям, особливо молодим митцям, потрібні виставки, тому що, не може митець працювати у стіл. Знаєте, певний час звикли до того, що глядачі не дуже проявляють увагу до народних напрямків. Але я можу сказати, що зараз, воно актуалізувалось, тому що, з відкриттям виставки у нас щодня є відвідувачі», – каже директорка школи ім. Вадима Сідура Яна Куницька.
Студенти впевнені, доки життя квітне «петриківкою» – воно триває!
Читайте також: На могильній плиті Олександра Поля у Дніпрі знайшли кістки: поліція розшукує вандалів