Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Кольори прапора: як війна в Україні змінила світові тренди

Кольори українського прапора нині облетіли весь світ та стали символом боротьби за незалежність. Тож синьо-жовті нині в тренді, вони підкорюють світові сцени, площі, п’єдестали та символізують волю. Як війна в Україні змінила світові тренди?

Кольори українського прапора майорять на обкладинках відомих журналів та подіумах у виконанні всесвітньо відомих брендів. Синьо-жовтий цього року став головним відтінком планети по версії Американського інституту кольору Пантон. Та для українців це не просто барви державного символу, але й гордість за свою країну!

“Прапор України став, коли він став прапором України, а для українців — це більше ніж просто бренд”.

Карен Агаджанян багато років мандрує Україною. Разом зі своєю командою він підіймає жовто-блакитний прапор на нових вершинах. Каже, відчуває гордість і за тих, хто зараз за кордоном підтримує країну.

Карен Агаджанян, представник молодіжного центру Дніпра: “Всі наші артисти сьогодні виступають по всьому світу з державним прапором, глядачі приходять з нашим прапором, взагалі будівлі світу — адміністративні, Ейфелева вежа, Бурдж Халіфа — по всьому світу вони висвічують прапором України, таким чином висловлюючи солідарність з Україною в цій війні”.

Український прапор став знаком боротьби та незламності духу, у тому числі для інших держав. Так, наприклад, у Тайвані люди у синьо-жовтих масках зустрічали Спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі.
-Ці кольори прив’язуються з дитинства, ці кольори волю і незламність символізують.

-Україну знають вже не тільки в країнах Європейського Союзу, але й в країнах більш заокеанічних, навіть на маленьких островах. Синьо-жовтий прапор – це не тільки бренд, це як ідеологія.

-У мене ці кольори завжди, я собі недавно взяв, у мене вони на телефоні. Через це Україну будуть впізнавати там, де ніколи про неї не чули. Я вважаю, що це круто.

-Зараз ще покажу сумку в мене. Віра, надія, перемога — все з нами.

Як твердять соціологи, така популярність національного прапора виправдана і логічна. Надія Міхно, вивчаючи історію суспільних відносин вже багато років, твердить: кольори та їх підбір для кожної країни є певним символом, який впливає на свідомість громадян у ній.

Надія Міхно, соціологиня: “Він не з’явився в 91 році, він існував століттями і відповідно асоціювався. Звісно, для будь-якого всплеску ідентифікації з державними символами повинні бути якісь події. На жаль у нас трагічні з 2014 року. Перше — всплеск агресії росії щодо України і прапор стає символом, і зараз нашої нації воїнів, які нас захищали”.

Та, аби люди змогли висловити свою солідарність, українські кольори почали використовувати у побуті далеко за межами українських кордонів.

Надія Міхно, соціологиня: “Він дійсно став трендом, він присутній навіть в модній індустрії, він присутній в економіці, у продуктах споживання з маркуванням жовто-блакитного кольору. Все, що виходить в кольорах українського стягу і в прикрашанні інтер’єрів”.

Головне, кажуть фахівці, не знущатися над державним символом, бо ж що занадто – то не здорово. Людина може понести адміністративне покарання. Більше того, за наругу над прапором передбачена кримінальна відповідальність і позбавлення волі на строк до трьох років.