Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Коломойський не зможе повернути собі акції ПриватБанку

Велика Палата Верховного Суду підтвердила законність закриття провадження у справі націоналізації ПриватБанку в 2016 році. Тому тепер Коломойський і його бізнес-партнери не зможуть повернути собі банк, або, як хотів одіозний олігарх, капітал. Деталі цієї історії – далі.

Заслухавши позиції сторін у справі за позовом колишнього голови правління Приватбанку Дубілета, який роками намагався через суди повернути собі акції державного банку через оскарження договорів, укладених у процесі його націоналізації, Верховний суд задовольнив касаційні скарги Приватбанку та Кабінету міністрів.

У ПриватБанку кажуть, важливість цієї справи в тому, що від її результату залежав й розгляд ще понад 40 подібних позовів. Через них ексвласники банку та їхні посіпаки намагались оскаржити законність націоналізації. 

Ігор Рейтерович, політолог: “Добре, що Верховний суд поставив в цій історії крапку, тому що це не дасть, по-перше, можливості через певні механізми і шпаринки пробувати заблокувати прийняття тих чи інших рішень, нормально розвиватися банку, ну і жити постійно і гіпотетичного повернення Коломойського або когось з його оточення, які могли претендувати на ту чи іншу частку цього банку”. 

Держава стала 100 відсотковим власником ПриватБанку 18 грудня 2016 року. Це була згода сторін.

Володимир Гройсман, прем’єр міністр України (2016 – 2019 рр): “Беручи до уваги також і лист самих акціонерів банку, які звернулися до держави з проханням щодо її добровільної передачі державі, в тому враховуючи рішення РНБО, Кабмін вчора ухвалив рішення”.

Нацбанк виявив не платоспроможність ПриватБанку. Його крах міг обвалити всю фінансову і банківську систему України.  

Ігор Рейтерович, політолог: “Ми мали би потім дуже серйозні проблеми, які потім могли б призвести до колапсу нашої фінансової системи. Дуже негативних наслідків, ну і зрозуміло, що в перспективі давайте навіть так скажемо, що це могло відобразитися на підготовці України до тієї ж зовнішньої агресії широкомасштабної з боку рф. Тому що ми ж розуміємо, що коли ми мали б таку фінансову кризу, вона б розтягнулася на кілька років”.

Аби закрити діру у ПриватБанку держава вклала 155 мільярдів гривень. Викупивши 100% акцій банку за одну гривню. Після влиття грошей, стабілізації ситуації в банку та  зміни влади у 2019-му, Коломойський думав, що зможе повернути банк. 

Ігор Рейтерович, політолог: “Сподівалися, що поміняється влада в країні і типу з цими вони краще зможуть домовитися з новими. Будуть мати на них відповідний якийсь вплив і повернуть собі не просто банк, а банк з відсотками  — це ж важливий момент. Тому що націоналізують в тебе банк, який знаходиться в критичному стані, а віддають тобі банк в який влили сотні мільярдів гривень для капіталізації, для утримання його на плаву. На цьому плані розрахунок і був”.

Верховний суд остаточно поставив крапку у багаторічному конфлікті. Експерти кажуть, подавати позови у міжнародні суди Коломойський навряд наважиться. Враховуючи його кредитну історію і зацікавленість США персоною Ігоря Валерійовича. 

Читайте також: У Дніпрі триває марафон з інклюзивної освіти для вчителів та психологів