Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Кінотеатр у вигляді човна та “політ” на місяць: музеї Дніпра стануть цікавішими

Кінотеатр у вигляді човна, «політ» на Місяць та фотоательє часів Катеринослава. Все це – у музеях Дніпра. Їх змінюють та модернізують. Так, в місті повністю оновлять музей лоцманів Дніпра.

“Проект Музею історії лоцманів Дніпровських порогів передбачає інтерактивні експозиції. Раніше річка Дніпро мала вигляд гірської, небезпечної. І тільки лоцмани знали, як можна було обійти пороги. Це були нащадки козаків. Перша зала у музеї буде присвячена дніпровським порогам, адже важливо розуміти, чому взагалі знадобилася професія лоцмана. Наступна зала буде присвячена тому, як жили лоцмани, як була впорядкована їхня громада. Є зала лоцманської хати, де відвідувачі дізнаються, як вони вели побут. Буде також й кінозал у вигляді човна», – розповіла краєзнавиця Людмила Стахів.

Також у Дніпрі відчинять сучасний музей імені Сідура.

“Це буде одна велика зала, яку зможе відвідати кожен бажаючий. Зала буде поділена на три експозиційні розділи. Перші дві зали міститимуть інтерактивні та мультимедійні елементи. А третя – представить репліки найбільш відомих скульптур Вадима Сідура. Таким чином можна буде скласти найбільш повну картину життя та творчості нашого земляка», – зазначив фаховий мистецтвознавець КП «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура» Дніпровської міської ради Володимир Маліков.

На другому поверсі у Музеї історії Дніпра буде багатофункціональна зала, стилізована під 20 століття, де будуть проходити виставки, презентації та конференції. В коридорі будуть висіти макети фасадів міста Катеринославських вулиць.

У другій залі будуть представлені, як стаціонарні, так і електронні портрети видатних вчених, науковців, спортсменів та культурних діячів нашого міста. Третя зала буде присвячена важкій та легкій промисловості. У четвертій залі будуть експозиції космосу на різних етапах, а також буде локація стилізована в фотоательє 20х-30х років минулого століття.

“Перший поверх Музею історії Дніпра (вул. Воскресенська, 14) вже функціонує. Зараз в планах – облаштувати другий поверх . Він буде розпочинатися з виставкової зали. Тут відвідувачі потраплятимуть у незвичний коридор: людина зануриться у вулиці нашого міста, побачить трамвай, почує звуки кінських копит, побачить афішну тумбу, фасади будівель. Буде локація з фільмом, який триватиме декілька хвилин, але дозволить розповісти про основні віхи історії Дніпра. Наступна зала – персоналій. Буде зала промисловості, зала космосу. Завдяки нашим партнерам, глядачі зможуть потрапити з повним зануренням на Місяць. Буде й фотозона у вигляді фотоательє початку минулого століття», – розповів директор КП «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради Олег Репан.

«Усі ці три музеї присвячені історії нашого міста. Музей історії Дніпра розповідає не тільки взагалі про події, а про людей, до дрібничок. Музей лоцманів Дніпрових порогів розповідає про ту нашу історію, яку, на жаль, мало хто знає. Цей музей багато років функціонував у приміщенні Лоц-Кам’янського будинку культури, зараз є проєкт створення окремого музею, адже це цікава та важлива сторінка історії нашого міста. Вадима Сідура знають у всьому світі, його роботи є у різних музеях, а у рідному місті, де він народився, на жаль, раніше не було. Ми хочемо, аби дніпряни знали свою історію та пишалися нею», – розповіла виконувачка обов’язків начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Людмила Кудряшова.