Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Хто такі ПВК «РЕДАН» та як вберегти підлітків від участі в неформальних рухах

Масові бійки та заворушення в Україні. Інформація про нову субкультуру ПВК «Редан» почала активно розповсюджуватись у медіа та соцмережах після масового затримання підлітків у торговельних центрах міст росії. З 27 лютого такі збори поширились і Україною, але правоохоронці швидко зреагували, і вже 18 телеграм-каналів цього руху заблоковано. Більшість їхніх адміністраторів — неповнолітні. Тож хто вони, члени так званої ПВК «РЕДАН», та як вберегти підлітків від участі в неформальних рухах? 

Наприкінці лютого на росії виник новий молодіжний рух, учасники якого називають себе ПВК «Редан». Назва запозичена з аніме-серіалу Hunter x Hunter, у сюжеті якого є злочинна організація «Геней Редан» з павуками на емблемі. російські підлітки і собі взяли павука за логотип. Вони збираються коло ТРЦ, влаштовують штовханину й чіпляються до перехожих.
В Україні подібні збори вперше зафіксували 27 лютого. Ці канали та групи створені для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні, розповіли в Нацполіції.

Василь Богдан, начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України: «Перший інцидент між опонентами стався 22 лютого цього року у столиці країни-агресора. В результаті сутички загинуло 2 підлітків. І саме після цього російські спецслужби почали використовувати ситуацію, як модель для провокації заворушень на території України. І допомагають їм у цьому адміністратори профільних груп та інформаційних каналів, які всіляко намагаються спровокувати та втягнути дітей у правоправну діяльність».

Викрили одного з адміністраторів телеграм-каналу ПВК «Редан». Ним виявився16-річний дніпрянин.

«Я створив цю групу з метою робити пости з рекламою, оскільки тема Редана сьогодні дуже популярна в тік тоці та інших соцмережах. Хотів би сказати, що в Україні немає поняття «редана», особливо в таких містах, як Дніпро, Полтава, в яких відбулися події».

Фахівці кажуть, затримання адмінів дійсно зможе припинити існування субкультури, на відміну від наших сусідів, де в молоді немає альтернатив для розвитку.

Наталя Михалькова, психологиня: «Це нам такий всім дзвіночок, формування такої групи, щоб ми всі приділили увагу нашим дітям, задумалися про те що вони зараз є, що ми можемо їм зараз дати замість школи. Для дитини дуже важливо мати соціум, мати комунікації з однолітками».

Поліція вже заблокувала 18 телеграм-каналів та груп ПВК «Редан». З адміністраторами обмежуються профілактичними бесідами.