16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв’язку. На нашому телеканалі щодня кипить робота. Тексти, інтерв’ю, ток-шоу. Люди цих професій не знають звичних для багатьох вихідних і свят, адже радіо- та теленовини виходять щодня, в будь-яку пору року та за будь-якої погоди. Та на екрані ви бачите лише маленьку частину нашої великої команди. Поза кадром залишаються всі, хто змушує тут усе крутитися, світити, звучати, їхати та ще багато іншого.
«На своїх екранах ви бачите лише журналістів або ведучих і не знаєте, хто залишається за лаштунками, а це оператори, монтажери, режисери, “звукачі”. І я познайомлю вас ближче з нашою командою. Дізнаємося – чому вони обрали цю професію?» – пропонує журналістка Анастасія Каюда.
«Це сталося випадково, через друзів потрапив на телебачення, до останнього не розумів, нащо я туди йду, як я цьому навчусь, а потім якось воно там закрутилося, мені сподобалося і все, я пірнув туди і досі тут, ось, мене навіть знімають тепер», – каже оператор Сергій Марченко.
«Я на телебаченні від самого дитинства, в мене батьки на телебаченні. Мені подобається, що ти можеш робити різнопланові проєкти: новини, якісь проєкти, окремі і більш творчі», – розповіла Марія Лазаренко, режисерка монтажу.
ДніпроТV – це канал про людей і для людей. В ефірі не лише новини, а й аналітичні ток-шоу, журналістські розслідування, авторські проєкти та ексклюзивні інтерв’ю! Щоб видавати в ефір якісний матеріал, над ним працює велика команда. Все розпочинається з ідеї, а потім втілити її в життя допомагають оператори.
«Найкращий колектив, у якому я працював. Усі добрі, намагаються одне одному допомогти», – ділиться враженнями від роботи оператор Микола Худолей.
Режисери монтажу за своїми комп’ютерами перетворюються у справжніх королів “Прем’єра” та “Едіуса”. Вони ладні перетворити будь-який матеріал на шедевр.
«Якщо журналіст не просто написав текст, як його навчили в інституті, а подивився приклади розслідувань в інтернеті, цікавився, як роблять інші, то це набагато краще комунікацію робить», – каже Олександр Євстіфєєв, режисер монтажу.
А це Антон – режисер ефіру, і ми знаходимося в АСК – апаратно-студійному комплексі. Одночасно тут працює до 10 людей. Інженер, звукорежисер, оператор, гостьовий редактор, випусковий редактор, помічник режисера і, звичайно, режисер, у кожного – своя зона відповідальності.
«Це мій пульт, в мене є кадри з камери, тут в мене помічник-оператор сидить, він мені кадрує. Інший помічник запускає мені відосики, сюжетики ось такі», – розповідає Антон Шевчик, режисер.
«Насправді, колектив – це основне, через що я тут, чесно. Ну ось, багато хто каже, що ми як одна родина і все таке, я не можу сказати, що родина, але ці люди для мене дійсно важливі. У нас дійсно класна команда, хороші оператори, хороші монтажери», – розповідає Марія Хребтієвська, редакторка.
Діана Славінська, ведуча: «Наш особистий спокій, наш настрій під час ефіру дуже залежить від команди, яка постійно з тобою на зв’язку, яка розмовляє з тобою, звичайно, наші глядачі цього не бачать, не чують, але це відбувається. І в нас дуже класна команда, і вони допомагають дуже нам, за що ми їх дуже любимо».
Тож, тепер ви знаєте, яка велика команда стоїть по інший бік камери. Щодня ми плідно працюємо, аби ви першими дізнавались про найважливіші та найактуальніші події з життя країни та міста. Сьогодні, поки наші захисники борються з ворогом за кожен клаптик української землі, ми, зі свого боку, тримаємо інформаційний фронт. Дніпро TV – тут про тебе!
Читати також: Як працюють мистецькі та спортивні школи Дніпра?