Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Хачапурі, тірольські костюми, барабани. У Дніпрі вперше провели фестиваль до Дня міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття

У Дніпрі на базі Університету митної справи та фінансів уперше відзначили День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття. Захід зібрав представників 15 діаспор, які презентували традиційний одяг, національні страви, ремесла. Були і творчі виступи. 

Серед учасників — і німецька діаспора Дніпропетровщини. 

«Ми представляємо нашу німецьку громаду. Виступають ансамблі «Сеньорі» і «Гутенабенд», є ще два дитячі колективи. Проводимо майстер-класи — виготовляємо обручі та браслети в кольорах німецького прапора, а також фігурки комах, як у серіалі «Комахи Німеччини». Костюми нам надіслали німці з Німеччини. Жіночий костюм — тірольський, чоловічий — баварський. Всі виготовлені вручну з натуральних матеріалів: льону, шкіри, бісеру», — розповів Голова товариства «Відергебурт» Володимир Райнберг. 

Грузинську діаспору представив Дніпропетровський обласний центр грузинської культури «Сакартвело». 

«Сьогодні в Університеті митної справи представлено багато національно-культурних громад. Ми презентуємо герб та гімн Грузії, традиційний інструмент — грузинський барабан. Пропонуємо відвідувачам хачапурі та вино. А на концерті виступила заслужена діячка естрадного мистецтва України й Грузії — Таміла, яка виконала  пісні грузинською та українською мовами. Для нас це дуже важливо», — зазначив голова обласного центру грузинської культури «Сакартвело» Бежан Гваджаіа. 

«Сьогодні ми вперше відзначаємо це свято як в університеті, так і загалом в Україні. І відразу — у великому форматі. Чесно кажучи, ми навіть трохи вражені тією масштабністю, якої вдалося досягти. Комунікація між громадами налагоджена, процеси йдуть. Ідея з’явилася ще до Нового року. Із грудня ми вели перемовини з громадами, щоб зрозуміти, чи зможуть вони взяти участь. Останні півтора місяці готувалися активно: виготовляли вітрини, збирали культурні артефакти. Сьогодні ви бачите результат — 15 діаспор, кожна зі своєю унікальною культурною спадщиною», — поділився враженнями ректор Університету митної справи та фінансів Дмитро Бочаров. 

День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття якраз про це – про прагнення українців бути разом, бути разом попри різне етнічне походження, разом боронити свою країну і відновлювати її.

«Сьогодні ми вперше відзначаємо це свято. Дніпро — багатонаціональне місто, де громади живуть у мирі, співпрацюють і утворюють єдину велику родину. Представлено  15 діаспор і релігійних конфесій. Всі ми об’єднані, щоб розбудовувати нашу країну. Україна — сильна, незалежна держава, і ми працюємо на її благо», — підсумував начальник управління внутрішньої політики та місцевого самоврядування Дніпровської міської ради Станіслав Бандура.

Читайте також: Дніпро виділив ще понад 14 млн грн прямої субвенції 9 бойовим бригадам Сил оборони України