Напередодні ввечері мери Борис Філатов та Генрієтта Реккер підписали безстрокову угоду про партнерство Дніпра та Кельна. Церемонія пройшла у ратуші німецького міста та зібрала представників місцевого муніципалітету, почесних консулів Дніпра у різних країнах, представників Дніпропетровської військової адміністрації та організацій, що опікуються допомогою Україні.
«Цей день ми запам’ятаємо надовго, бо вперше за 13 років вступаємо у партнерство з новим містом. Було серйозною помилкою так довго тримати Україну на порозі до Європи. Сьогодні той день, що зближує Дніпро та Кельн. Ми з вами з 2022 року разом. І зараз це тільки закріплює нашу дружбу», — наголосила під час підписання пані мер Генрієтта Реккер.
Вона також зауважила, що Дніпро та Кельн мають багато подібностей — як два європейські міста. І додала, що попри зовсім інші виклики, які стоять перед українським Дніпром у розвʼязаній росією війні, вже зараз очевидною є довгострокова — повоєнна — перспектива співпраці.
Зі свого боку, мер Борис Філатов підкреслив, що Європа та світ можуть допомогти Україні перемогти також і остаточним переосмисленням суті росії. Говорячи про німецьке суспільство, він відзначив, що нині воно стає більш резистентним до навіювань ворожої пропаганди, а отже російські «вкиди» про українців втрачають свій вплив.
«Встояти ми можемо лише обʼєднавши зусилля. Між містами, регіонами та країнами. Тому ця угода має бути прикладом того, що війну в Україні, руйнування її міст та біди її людей не можна сприймати як рутину. І коли потужні європейські міста стають пліч-о-пліч з українськими, це огортає нас бронею, котра захищає від зла, — яку б подобу воно не намагалося прийняти», — сказав мер Дніпра. Він подякував людям Кельна за системну підтримку. «Дніпро ніколи не забуде тих, хто був з Україною у найтяжчі часи», — написав Філатов у «Золотій книзі» міста Кельна.
Як відомо, за ці роки місто отримало генератори, оснащення для рятувальників, пожежні машини, громадські автобуси, техніку для шкіл та багато іншого.
«Ця подія зближує нас разом. Ця подіє дає нам розуміння та підтримку. У Кельні розуміють, як ми себе почуваємо під час обстрілів. Вони допомагають — надзвичайно багато, і переживають за нас. Дякую Кельну, дякую Дніпру. Дякую всім людям, які працювали над тим, щоб це сталося», — сказала голова організації «Синьо-жовтий хрест» Лінда Мей.
Читайте також: У Дніпрі в День пам’яті захисників України віддали шану полеглим оборонцям держави