Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Катання на санчатах на Алеї пам’яті викликало обурення в дніпрян

Зимова забавка на місці пам’яті загиблих героїв. Щойно у Дніпрі випав сніг, до гірки на житломасиві «Покровський» потягнулися діти з батьками. Вони катаються на санчатах повз дерев, які стали символами пам’яті. Минулоріч батьки, діти та дружини зaгиблиx героїв України висадили молоді дерева на Алеї пам’яті.

Житломасив «Покровський». Зимовий вечір, діти катаються на санчатах. Проте кожен віраж з гірки може стати актом вандалізму. Минулого року у Дніпрі відкрили Алею памʼяті на честь полеглих військових під час російсько-української війни.

Діти, дружини та батьки захисників висадили 42 дерева, помістили на них таблички з іменами загиблих та QR-кодами з їхніми біографіями. На стінах супермаркету намалювали мурал «Дівчина з соколом».

Проте деякі батьки не вбачають нічого поганого в тому, що діти катаються на цьому місці.

«Тут було багато дітей, і звісно місця не вистачало. Діти, які були самі без батьків, без догляду, каталися там. Якщо загородити це місце, там ніхто кататися не буде», – каже дніпрянка Орина.

Відео в інтернеті викликало неабияке обурення серед користувачів. Місцеві говорять, після цього дітей на санчатах поменшало.

«Вже ні вчора не каталися і сьогодні не каталися. Ну, це не правильно, це ж те саме, що по кладовищу топтатися по могилках. Люди старалися, щоб увіковічити своїх загиблих», – зазначив дніпрянин.

Окрім цього, діти можуть травмуватися.

«Тут стоянка машин, якби сніг прибрали, ніхто б не катався. Там парк зробили, на кар’єрі можна кататися, це не місце для катання дітей. Певно, батьки за ними дивилися, але якщо батьки не дивляться за дітьми, то вони де хочуть можуть кататися і під машини лізуть», – сказала дніпрянка Лариса.

«Зауваження робила, я сама вихователька дитячого садочка, пропрацювала 55 років. Я з такими матусями працювала, які не розуміють ні гори, ні низу. Ми пояснювали їм, як це так: там чіпи, там насаджені дерева. Можна повагу хоч якусь мати до загиблих хлопців?», – каже дніпрянка Людмила.

Родини полеглих зараз самостійно доглядають за кожним деревцем. Поки ми не побачили, щоб жодне з них було понівечено санчатами.

Читайте також: Щасливчик Хаймарс: у віслюка, який допомагав ЗСУ, тепер нове життя