Ви отримали 300 тисяч гривень і подарунок! У редакцію ДніпроНьюз звернувся Роман Шелковников, чоловіка ошукали на 5 тисяч доларів. Йому телефонували, атакували листівками, і врешті чоловік попався. Нова хвиля шахрайства у Дніпрі або як не втрапити на гачок злочинців…
Починалося все з телефонного дзвінка. Роману зателефонували і привітали з перемогою в розіграші, у якому чоловік навіть не брав участь.
Роман Шелковников, жертва шахраїв: «Ваш номер стал обладателем выигрышной суммы. Да, «УКРТОРГ» был первый. Позвонил, ну и предложил получить, как они “торговельна компания”, они должны какой-то товар продложить, я должен принять участие. Почему бы и нет. Ну и пришел я, играл месяца три, пришел вот к финишу, как по их все, нет и нет, все посылки и посылки. Потом другие фирмы начали звонить. Ну вот, думаю, предел, все. Щас вот тут вот выиграю.
Они на каждую посылку начинают еще накручивать цену, и надо взять документы, документы все повторяются».
Отже, щоб отримати заповітні 300 тисяч гривень, Роман мав взяти участь у так званій «вікторині», кожен етап якої – придбання різних товарів, ціни яких зростали з кожним етапом. Загалом чоловік виклав 5 тисяч доларів. А коли намагався зупинити все це, йому почали погрожувати.
Роман Шелковников, жертва шахраїв: «Я вот заказал, а уже не хочу получать. А они говорят, что если я ее не получу, посылку, они пугают уголовной ответственостью».
Саме через такі залякування люди і продовжують грати у «гру» з шахраями. Але це лише черговий психологічний прийом для залякування жертви, запевняють юристи.
Марія Ростова, юрист: «Взагалі-то відповідальність за те, що ви не отримуєте посилку, не передбачену законодавством України, Ви маєте повне право передумати”.
Ми знайшли ту саму організацію. Телефонуємо, аби дізнатися як взяти участь, і головне – як нам отримати гроші?
– Очікуйте на дзвінок від спеціаліста компанії, він з вами зв’яжеться.
– А як це взагалі буде відбуватися?
Чекаємо й досі. Тим часом кожному четвертому українцю хоча б раз приходили СМС від шахраїв. На щастя, не всіх вдається ошукати.
Яна Тютяева, потерпіла від шахрайства: «Мне пришла СМСка на мой мобильнй телефон, где говорилось, что я выиграла 300 тысяч гривен. Я позвонила, сказала, что вот пришла по моему номеру такая СМСка, как я могу получить эти деньги? И сказали, что для того, чтобы мне получить выигрыш, нужно участвовать в розыгрыше и купить их продукцию на определеную суму денег.
Потом я спросила где находится их офис, я спросила кто они, что они за физлицо, и в итоге после полминуты молчания они просто бросили трубку».
Якщо ж ви все-таки потрапили на гачок шахраїв, звертатися варто в першу чергу до кіберполіції.
Вадим Кравцов, адвокат: «У нас є орган Національної поліції, називається він “кіберполіція”, “управління кіберполіції”. Наприклад, у нас є Дніпропетровської області. І саме цей орган допомагає і розглядає подібні скарги, звернення громадян, саме заявки про злочини, якщо таке сталося. Або можна звернутися до будь якого іншого органу Національної поліції».
Отже, 45% українців хоча б раз стикались із подібним шахрайством.
Роман звернувся до адвоката, подав заяву про вчинення злочинів до поліції. Тепер чоловік чекає відповіді від правоохоронців. А Яна ще довго отримувала потім повідомлення, ігноруючи їх. Радимо бути обачними.