Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Інститут національної пам’яті не підтримує перейменування Новомосковська на Січеслав

Назва Новомосковська походить від російської столиці та підпадає під деколонізацію відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Наразі в місті триває кампанія з перейменування — для мешканців проводили роз’яснювальні заходи, опитування та громадські слухання. Під час голосування на сторінці міського голови найпопулярнішим варіантом став Січеслав — за нього станом на 21 серпня висловились 3336 людей — 27% від опитаних.

Проте в Українському інституті національної пам’яті не підтримують такий варіант. Про це в установі повідомили каналу ДніпроTV.

В Інституті зазначають, що пріоритетом деколонізації є повернення історичних назв. До 1794 року Новомосковськ називався Самар, Самарчик, Нова Самара. За ці варіанти під час опитування проголосували 751, 1073 та 1290 людей відповідно.

Фото – Суспільне

Також в організації зазначили, що перейменування міста на Січеслав може викликати непорозуміння після того, як Дніпропетровська область, ймовірно, отримає назву Січеславська.

«По-друге, відповідно до проєкту Закону України «Про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області)» передбачено перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. 

Відповідно до Висновку від 02.04.2019 No 2-в/2019, наданого Конституційним судом України у справі щодо перейменування Дніпропетровської області за конституційним зверненням Верховної Ради України, перейменування Дніпропетровської області на Січеславську відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України. 

Таким чином, у перспективі, після закінчення воєнного стану, Дніпропетровську область можливо буде перейменовано на Січеславську. У такому випадку перейменування міста Новомосковська, який не є обласним центром, на Січеслав може призводити до певних непорозумінь», — йдеться у коментарі Інституту.

Представники організації консультували з приводу перейменування міста активістів, де озвучили цю ж позицію. Від міськради звернень з цього приводу в Інституті не отримали, кажуть у відділі комунікації та взаємодії зі ЗМІ.

Нагадаємо, що одним із варіантів перейменування Дніпропетровська у 2016 році була назва Січеслав — його поряд з іншими пропонувала комісія з топономіки під час голосування через мешканців. Втім остаточним варіантом врешті обрали Дніпро.

Читайте також: Борис Філатов пропонує перейменувати сквер у Дніпрі на честь загиблого актора та воїна Олексія Хільського