Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Європейські стандарти та турбота про містян: як змінився Дніпро за цей рік

Цьогорічний День міста в рази відрізняється від будь-якого іншого. Дніпряни не побачать святкового салюту на набережній, не послухають концерт на Фестивальному причалі або джаз-концерт у міському парку. Однак, протягом року місто отримало нових здобутків. Що змінилося, що покращили, як змінився Дніпро протягом цього року?

Дніпро — космічна столиця України. Промислове місто із заводами… і зеленими зонами, сучасними парками та площами. Буквально за кілька років Дніпро перетворився на сучасний мегаполіс, місто-мільйонник з новими скверами, сучасними зупинками та амбулаторіями, успішним навчанням онлайн. Місто розвивається щодня, і нічого не завадить Дніпру вдосконалюватись.
Дніпро приймає гостей, будує оборону, продовжує працювати.

Іван Васючков, головний спеціаліст департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради: «Нам дуже пощастило з нашими робітниками, тому що найкращі — вони залишилися працювати. Частина пішла до Збройних сил України, але ті, що залишилися, вони дуже охайно, дуже гарно роблять свою роботу. Тому ми не зупиняємо транспорт ні на хвилину. Під час війни ми змогли зробити більше двох з половиною кілометрів ремонту по трамвайних коліях — це дуже великий обсяг. Для прикладу: у 2011, 2020, 2013 роках разом було стільки зроблено».

Планів у департаменті транспорту було чимало. З Франції та Норвегії до Дніпра мали прибути 60 нових автобусів. Мали встановити 45 інвесторських зупинок, з яких тільки 9 з’являться у місті цьогоріч. Нині Дніпро, як у 2014 році, рятує у лікарнях поранених військових, які боронять Україну. Однак, цьогоріч, як і завжди, в медичній галузі не забувають про дніпрян та переселенців.

Олександра Бодня, заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради: «За цей рік ми вже встигли відкрити 5 амбулаторій Світового банку – це амбулаторії, які реконструювалися в проєкті Світового банку. І наразі ми ще плануємо відкрити дві амбулаторії, але зараз вони ще проходять заплановану реконструкцію. Також хочемо похизуватися: нещодавно ми відкрили хоспісне відділення, яке є одним з найбільших відділень в Україні. Тож це дуже важливо як для мешканців міста, так і для лікарів, тому що це вже інша якість надавання медичних послуг — це комфортні умови для пацієнтів».

«Дніпро — місто без окраїн». Це не просто слова. У кожному центральному або віддаленому районі міста працює нова, європейського стандарту амбулаторія. Всі бомбосховища лікарень міста оснащені необхідним — від технічної води до хірургічних кабінетів. Зазнала змін протягом року освіта у місті. Школи та садочки Дніпра пережили коронавірус і карантин, а тепер продовжують працювати під час воєнного стану.

«Фахівці IT-компаній «Флекс реаліті», вони провели навчання для використання віртуальної реальності. Тобто це ті природничі дисципліни, щоб дітям могли ті ж лабораторні заняття педагоги проводити. І заняття, скажемо так, були якіснішими. Ми дуже вдячні нашому центру «Освітня Траєкторія», що вони змогли залучити, як я сказала, і міжнародних партнерів, і всеукраїнського рівня спікерів».

Від 24 лютого 28 вчителів з Дніпра стали до лав ЗСУ, всі інші залишилися на освітньому фронті та продовжили навчати дітей офлайн, допомагали та волонтерили. Школи Дніпра приймають дітей-переселенців. На роботу взяли 115 вчителів, які перебралися у місто через вторгнення росіян. Тепер вони також милуватимуться прогулянковими алеями, набережною, скверами і парками. Планів на їх розвиток, до речі, також було чимало.

Антон Андрієнко, головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Дніпровської міськради: «На цей рік в планах був початок робіт на кар’єрі на Червоному Камені — це мало стати прогулянковою зоною біля води. Дуже гарною. Цього року також мали розпочати роботи на житловому масиві Кам’янський — це колишній Фрунзенський. Там мала були шикарна набережна з переходом на острівець. Це мала бути така ж гарна локація, як і сквер Прибрежний».

Проте, Дніпро живе і продовжує свій рух вперед. Кілька найочікуваніших реконструкцій, розпочатих перед повномасштабним вторгненням росії, пропри все, на етапі завершення. Відомий серед футбольних фанів бульвар Кучеревського скоро чекатиме на відвідувачів. А пішохідні тротуари та дорога біля площі Успенської — історичного серця міста — введені в експлуатацію.

Антон Андрієнко, головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Дніпровської міськради: «Як підсумок 2022 року, можна все-таки привести, що бульвар Кучеревського скоро відкриється для прогулянок дніпрян. Площа Успенська: рухаються в правильному напрямку і з дуже великою швидкістю робіт. Я думаю, якщо б не військовий стан, то обидва об’єкти були відкритті до Дня міста традиційно цього року».

Дніпро — місто молоді та місто для людей. Щоб побачити Європу, треба лише вийти на вулицю Короленка, прогулятися сквером Прибережним чи сходити на пікнік з друзями у Зелений Гай.

Читайте також: Як ходить транспорт у Дніпрі після ракетного удару по центру міста.