Сьогодні, 4 вересня, в рамках чергування по місту директор департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур міської ради Андрій Пономарьов за дорученням міського голови перевірив виконання Постанови КМУ № 381 від 21 квітня 2023 року відділом ЦНАП та надання первинної правової допомоги мешканцям міста у відділі ЦНАП «Правобережний».
За послугою «єВідновлення» звертаються переважно власники зруйнованого або пошкодженого майна, що територіально знаходиться у Донецькій та Луганській областях. З початку 2023 року через ЦНАП було зареєстровано понад 300 повідомлень про пошкоджене або зруйноване майно.
Формування та відправлення заяви через платформу «ДІЯ» займає не більше 10 хвилин часу, при собі потрібно мати:
• документи, що посвідчують особу заявника;
• електрону пошту, саме на неї надійде номер повідомлення про пошкоджене майно.
Для отримання грошової компенсації за пошкоджене або знищене майно потрібно:
• подати повідомлення;
• відкрити рахунок єВідновлення;
• подати заяву про отримання грошової компенсації;
• дозволити комісії ознайомитись з пошкодженим або знищеним житлом та оцінити суму збитків.
Головним критерієм для отримання компенсації, є те, що майно повинне бути зареєстровано у Державному реєстрі речових прав. Після державної реєстрації права власності у власника майна виникає можливість подати заяву на виплату компенсації.
Наразі виплати здійснюють власникам житла на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії. Кошти надаються, якщо житло пошкоджене через бойові дії після 24 лютого 2022 року.
Для власників зруйнованого майна є два варіанти компенсації, це може бути житловий сертифікат – на придбання нової домівки або грошові виплати на самостійну відбудову власного будинку.
У випадку пошкодженого майна максимальний розмір компенсації становить 200 тисяч гривень відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 381 від 21 квітня 2023 року.
Черговий по місту впевнився, що під час особистого прийому особам, які потребують безоплатної первинної правничої допомоги, надаються роз’яснення положень законодавства та консультації з питань реалізації прав і свобод людини і громадянина.
Безоплатна первинна правнича допомога надається спеціалістами департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради у понеділок та п’ятницю з 10.00 до 13.00.
У відділі Центру надання адміністративних послуг «Правобережний» м. Дніпра, за адресою: вул. Марії Кюрі, б. 5 — у понеділок.
У відділі Центру надання адміністративних послуг м. Дніпра «Лівобережний» за адресою: просп. Слобожанський, б.31 Д — у п’ятницю.
Безоплатна первинна правнича допомога – це вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи та обов’язки, порядок їх реалізації та виконання, відновлення прав у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових та службових осіб.
Безоплатна первинна правнича допомога включає такі види послуг:
1) надання правової інформації;
2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;
3) складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правничої допомоги та медіації.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», право на безоплатну первинну правничу допомогу згідно з Конституцією України та цим Законом мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
Якщо під час прийому встановлено, що особа потребує надання безоплатної вторинної правничої допомоги, спеціаліст Департаменту роз’яснює їй порядок подання звернення з направленням до відповідного Центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги.
Читайте також: Скільки в Дніпрі триватимуть шкільні канікули