Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Яскравий одяг та світловідбивні елементи. У Дніпрі патрульні вчили дітей безпеці на дорозі в нічний час

У Дніпрі патрульні вчили дітей, як правильно та безпечно переходити дорогу в темний час. Окрім стандартних нагадувань про перехід дороги на зелений колір світлофору або на пішохідному переході, дітям розповіли про необхідність світловідбивних елементів на одязі. Вони дозволяють водію здалеку бачити людину, яка переходить дорогу.

Про правила безпеки на дорозі прийшла послухати і дев’ятирічна Катерина. Дівчинка ходить на міські гуртки – займається співом і танцями, тож часто повертається додому в темний час.

«Було дуже цікаво послухати таку інформацію, я раніше про це не знала. Тепер буду носити світловідбивну стрічку, адже вона дійсно може врятувати життя», – сказала Катерина.

Більше 12 років водієм міського автобусного маршруту працює пан Костянтин. Каже, що пішоходів погано видно не лише в темний час доби, а й при погіршенні погодних умов, наприклад,  при опадах або тумані.

«Звісно, коли є досвід, тобі легше помітити пішохіда та швидко зреагувати, але це буває важко. Коли, наприклад, дощ, а назустріч їде інший автомобіль, сліпить фарами, а ще й пішохід, якого не видно, то, звісно, краще, щоб у всіх пішоходів були світловідбивні елементи на одязі», – каже Костянтин Яриш, водій міського автобусного маршруту.

Носити світловідбивні елементи в темний час мають не лише діти. За правилами дорожнього руху це мають робити всі пішоходи. Також бажано обирати яскравий одяг, це підвищить вашу видимість на дорозі, кажуть правоохоронці.

«Зараз дуже рано темнішає, о 16-00 вже темно, через це видимість пішоходів на дорозі стає дедалі гіршою. Згідно з пунктом 4.4. ПДР в темну пору доби або в умовах недостатньої видимості пішоходи повинні мати на одязі світлоповертальні елементи, аби водії їх бачили. Чим нижче світловідбивний елемент знаходиться, тим далі його бачать водії, тож краще його розмістити, наприклад, на нозі. Водії бачать людину, в котрої світловідбивний елемент є за 130 метрів, а якщо немає – від 1 до 10 метрів», – зазначила Ксенія Сєрєнко, старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області.

Ситуаційний центр – очі Дніпра. Він також допомагає у розкритті ДТП, пов’язаних зі збиттям пішоходів, яких не було видно через відсутність світловідбивних елементів на одязі.

Читайте також: «Оздоровча кампанія 2023 у Дніпрі пройшла на 100 %». Скільки людей оздоровилися