Комунальники одними з перших починають працювати на місцях «прильотів» та ліквідують наслідки ворожих обстрілів. Роботи на місці ракетного удару можуть тривати декілька діб. Працівники розбирають завали, вивозять сміття та прибирають вулиці. Після десятків атак рашистів по Дніпру в департаментах вибудували систему, щоб оперативно усувати пошкодження.
10 жовтня 2022 року фото ракетного удару по вулиці Калиновій облетіло весь світ. Тоді на дорожньому покритті утворилася величезна вирва. Ліквідація наслідків цієї атаки потребувала значних зусиль та ресурсів.
«Це одна з головних артерій міста. Лівобережні масиви 1,2, всі рухаються, більшість людей саме по цій вулиці їдуть у бік Слобожанського, а далі — на правий берег. Це дуже гарний приклад комунікації між собою різних департаментів, тобто коли була поставлена задача максимально швидко відремонтувати — розподілили обов’язки і тому так швидко вдалося відновити», — пояснює Михайло Ступак, заступник начальника КП «УРЕА».
Завдяки ефективній роботі комунальних служб вдалось відновити мережі та асфальт лише за добу.
15 липня 2022 року. Черговий ракетний удар рф, і ще один виклик для комунальників. Одна з ворожих ракет пошкодила водогін на вулиці Криворізькій. Через цю атаку виникли проблеми з водопостачанням правобережної частини Дніпра. Комунальники оперативно приїхали на місце і усунули аварію за рекордно короткий термін — добу.
«Такі роботи в мирний час по заміні труби ми б провели за десь 4-7 днів. Ми зробили це швидше, тому що була розбомблена галерея, вже був доступ до труби, то нам треба було лише підрізати трубу, зробити нову і зварити все повністю. Оперативність ця треба була для того, щоб люди не відчували ніяких перебоїв із водопостачанням, тому що таке доба без води вже і так зрозуміло всім», — зазначає Ян Майдан, представник КП «Дніпроводоканал».
Аби приступити до ліквідації наслідків, комунальники мають отримати дозвіл від поліції і рятувальників.
«Першим приїжджає наше керівництво — або я, або мій керівник, або всі разом. Як тільки нам дозволяє поліція, рятувальники і ДСНС, то одразу знаходимося тут, після цього ми обстежуємо, і яких спеціалістів треба — тих і викликаємо», — каже Олександр Степаненко, головний інженер КП «Жилсервіс-5» ДМР.
«Бувають різні номери телефону, буває так що просто в землю прильот, то необхідно навести належний стан. Буває, годину-дві працюють, буває дві доби, три. Так як Набережна Перемоги 118, там і з жертвами, звичайно це затягується на більший час», — зазначає Олексій Самілик, заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР.
За час повномасштабного вторгнення рф комунальники відпрацювали чіткий алгоритм дій. Спочатку, як завжди, дозвіл на роботи від наздвичайників, потім огляд та відновлення мереж.
«Виїжджаємо, оглядаємо, якщо є загроза життю. Пошкоджені опори, світильники, кронштейни, були зіпсовані кабельні мережі, ми демонтували і протягом двох-трьох діб відновлюємо в повному обсязі вулицю», — пояснює Андрій Алексєєв, начальник експлуатаційно-технічного району № 2 КП «Міськсвітло».
Задля безпеки робота комунальників на місці ракетного удару відбувається під пильним керівництвом ДСНС. Наші комунальники завжди напоготові до надзвичайних подій у місті.
Читайте також: “Козацькому роду нема переводу”: у Дніпрі провели екскурсію до Дня Незалежності