Як не стати жертвою угону? З початку 2023 року в Дніпрі викрали 13 автомобілів. У порівнянні з минулим, кількість не зросла. Втім, зараз власникам автівок варто бути особливо обережними, адже зловмисники активізуються саме під час комендантської години. Як захистити свій автомобіль?
Дмитро Зайцев за кермом вже понад 35 років. За ці роки автівку чоловіка ошукували двічі.
«Це просто розбили бічне скло молотком і вкрали магнітолу. Це було дуже давно. А більш кваліфікований випадок — це відігнули рамку дверей. Чи монтажною лопаткою, чи пневматичною подушечкою маленькою відгинається рамка дверей, і за допомогою спеціального гачка або петлі піднімається фішечка замка. Двері відчиняються, і з машини дістаються цікаві речі», – розповідає він.
Після неприємних знахідок серйозно попіклувався про охорону власного майна.
Дмитро Зайцев, водій: «Передусім рекомендую машину зберігати на автостоянці, платному паркуванні, в гаражі. Тобто у місці, де є відеореєстрація чи охорона. Це значно погіршить роботу викрадачів. Хоча гарантії 100%, звичайно, немає».
Сергій – власник одного з міських СТО, з автоугонами під час своєї роботи не стикався. Втім, легко може розпізнати крадений автомобіль.
Сергій Бабаян, власник СТО: «В принципі, є навіть додаток, за яким можна визначити, машина викрадена чи ні. Я там вбиваю для того, щоб запчастину знайти якусь. Vin-код машини і автоматично мені підтягує туди дані про це авто. Ну, і показує, чи значиться вона як викрадена, чи ні; які на ній є заборгованості, штрафи та інше».
Фахівці радять не лише використовувати автостоянки з охороною, але й обов’язково встановлювати сигналізацію.
«Для прийому сигналізації у тебе зв’язується пульт разом із машиною через цю антену. Тут конкретно стоїть своя, рідна, яка йде із заводу. А так переважно ставлять свої, які хочуть люди. Все залежить від виробника».
Крадіїв найчастіше цікавлять саме деталі автомобілів або цінні речі, які люди залишають у салоні. Захистити свій автомобіль на 100% неможливо, оскільки злочинці вдаються до різних хитрощів.
Сергій Бабаян, власник СТО: «Все залежить від того, про яких людей ми говоримо. Якщо це дворові якісь бандити, які просто розбивають шибки, я думаю, тут не допоможе нічого. Вони швидко працюють. А якщо це професійні якісь крадії, то вони вже мають спеціальний інструмент, знають звідки залізти, який підкрилок зняти, через колесо підключитися до діагностики».
Рекордний сплеск автоугонів був у минулому році. На сьогодні ситуація покращилась.
Аліна Стадник, прессекретарка міського Дніпровського районного управління поліції: «З початку року кількість повідомлень про незаконні заволодіння транспортними засобами у Дніпрі, в порівнянні з минулим роком, не збільшилася. Так, на зараз відкрито 13 кримінальних проваджень, 9 з них уже розкрито і людям повідомлено про підозру».
За заволодіння чужим автомобілем злочинцям загрожує покарання — до 12 років ув’язнення.
Читайте також: Грабував магазини: у Павлограді затримали серійного крадія з Рівненщини