Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як у дніпровському електротранспорті убезпечують містян від зараження

Другий рік Дніпро живе в умовах епідемічної загрози. Всесвітня пандемія коронавірусної хвороби внесла свої корективи і в будні працівників міського електротранспорту. Співробітники депо №1, яке обслуговує одразу більше десятка міських маршрутів, запевняють: роблять усе можливе, аби убезпечити містян від зараження. Одночасно з цим намагаються надати людям якомога якісніші послуги з перевезення. 


Не пройшов температурний скринінг – на роботу зась. Так відбувається кожного трудового ранку, каже водій дванадцятого тролейбусного маршруту Олександр Поздняков. Чоловік в професії вже одинадцять років, втім зізнається: останні два – найважчі в кар’єрі.

Олександр Поздняков, водій тролейбусного маршруту №12: “Потому, что нужно следить, чтобы пассажиры всё были в масках, придерживались карантинных норм. Не все люди это выполняют. У нас все работники, которые находятся и за управлением, и кондукторы – все находятся в защитных масках. Тяжело стало работать. И маски. Неудобно».

О 5:40 Андрій Бабенко виходить на маршрут. Додому повертається вже після 21-ї години вечора. Проте робочий день був би неможливим без ретельного медогляду перед тим, як чоловік сяде за руль.

Андрій Бабенко, водій тролейбусного маршруту №6: «Это мы уже привыкли. Конечно, это лучше, когда знают, что водитель здоровый. Не пьяный».

Водій розповідає, попри те, що працює з величезною кількістю людей, Ковід, на щастя, його оминув. Можливо тому, що Андрій повністю вакцинований, як і більшість співробітників першого депо. Медогляд щодня стартує з четвертої ранку. За день медична сестра перевіряє близько сотні водіїв тролейбусів.

Наталія Клімович, медична сестра з передрейсового випуску водіїв: 
«Температуру, пульс, давление аппарат показывает. На «алкофор» проверяем. Всё, как положено. Иногда человек бывает болен, но все равно считает, что нужно выйти на работу, работать. Мы не допускаем».

Будь-які відхилення від норми щодо стану здоров’я – причина для прискіпливого обстеження, каже Наталія Клімович. Адже не менше десятка співробітників депо вже перехворіли коронавірусом від початку пандемії. Тому ймовірні майбутні випадки треба попередити. В депо створений тижневий запас масок. Особливу увагу приділяють дезінфекції рухомого складу.

Світлана Юзленко, перший заступник начальника депо №1 з перевезень: “Кожен тролейбус проходить санітарну обробку два рази на добу – по заїзду в депо, по закінченню зміни. І на маршрутах. На кінцевих зупинках, де розташовані диспетчерські пункти в міжпіковий час. Проводиться вологе прибирання дезінфікуючою рідиною за допомогою розпилювача. Та також проводиться протирання поверхонь, сидінь, поручнів».

Щодня обробляють шість десятків тролейбусів, які задіяні на лініях. А загалом в активі депо 94 електромашини. В кожному тролейбусі встановлені санітайзери для пасажирів. Регулярну дезінфекцію проводять щодо усього рухомого складу Дніпра. Крім цього, міськрада та профільні департаменти забезпечили майже тотальну вакцинацію.

Іван Васючков, спеціаліст департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради: “По місту для нас була найголовніша задача, щоб підійти до другої хвилі цього року захворювань по Ковіду з максимальною кількістю вакцинованих водіїв та кондукторів. Тобто тих людей, які постійно співпрацюють з нашими мешканцями. Станом на сьогодні у нас по нашому муніципальному транспорту понад 95% вакциновано водіїв та кондукторів. Та понад 90% адміністративного персоналу».

Вже з наступного тижня на пасажирів міського транспорту очікують рейди щодо дотримання карантинних правил. За участю не лише муніципальних інспекторів, а й поліцейських.