Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як у Дніпрі збираються знизити вартість тепла

У Дніпрі вирішили збирати непридатне тепло промислових об’єктів міста і використовувати його для опалення домівок. Для цього створили відповідну програму та у міськраді сподіваються, що це дозволить знизити вартість тепла для містян. Про це говорили у програмі «Твій вечір» на Дніпро TV.

Дніпро одне з небагатьох міст України, які почали використовувати непридатне тепло промислових об’єктів для потреб опалення. Про це розповів голова спостережної ради Біоенергетичної асоціації України, народний депутат IV скликання Володимир Майстришин.

«Те тепло, яке сьогодні гріє небо над котельнями чи над підприємствами, має зігрівати наші домівки, – заявив експерт. – Таке тепло викидається в повітря для того, щоб охолодити частини машин, чи сплав металу. Скажу більше: на Придніпровській ТЕЦ із 400 МВт тепла, яке підприємство використовує при спалюванні вугілля, лише 120 МВт використовується для виробництва електроенергії. Ця різниця: 280 МВт (тобто 70% тепла) викидається в Дніпро».

В середньому Дніпро використовує приблизно 1000 МВт на годину. «Теоретично, якщо б було можливо відібрати те тепло, яке викидається, можна було б зекономити», – вважає Володимир Майстришин.

Флагманом використання промислового тепла для потреб населення можна назвати місто Гетеборг. «Там 30% міста опалюється таким теплом, – сказав експерт. – У Вільнюсі теплові мережі дуже схожі на наші, але там на опалення витрачають лише 15% газу. Решта тепла йде від сміттєспалювального заводу, від спалювання дерев’яної тріски та від промислового тепла».