У цьому році Україна вперше відзначила День єднання. Тепер щороку 16 лютого на державному рівні українці відзначатимуть нове державне свято. Як пройшов цей день у Дніпрі? Про це говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV.
«Я також доєдналася до Дня єднання, до цього свята, але провела його в робочому ритмі. Як казав президент: ми долучаємось і прапорами, і стрічками. Ви бачите, в мене прапор України цілий день, він не полишає мене. Але також у робочому режимі», – повідомила доктор соціологічних наук, аналітик Надія Міхно.
Зараз українці налаштовані дуже патріотично, і це можна побачити у стрічці соцмереж. «Нове свято – це не лише елемент заспокоєння. Це, скоріш, символ єднання. Тому звісно, для громадян країни дуже важливі комунікація, діалог з владою. Це найбільш заспокоює: впевненість в тому, що приймаються адекватні рішення, країна готова до будь-яких ситуацій. І чим більше цього діалогу і від центральної, і від місцевої влади, тим більше спокою відчуває кожен українець», – вважає Надія Міхно.
«У моменти кризи, тим більше, такої серйозної кризи, люди справді мають потребу якимось чином гуртуватись. Це цілком природна потреба знаходити людей таких самих, з такими ж думками. В принципі, ця єдність створює відчуття сили, створює частково відчуття безпеки. Тому – відповідаючи на ваше запитання: «Чи є це елемент безпеки? – Безумовно. Я прихильник: зараз це правильно, а наступного року подивимося», – сказав політичний консультант Андрій Клячин.