Дніпро займає друге місце в Україні за кількістю рухомого складу електротранспорту і налічує 440 одиниць. Ремонт рухомого складу є необхідною складовою безпечної роботи. З електротранспорту демонтують усе застаріле електронне обладнання, замінюють обшивку салону, сидіння, за потреби, ремонтують елементи стінок кузову і встановлюють нові сидіння. А нові системи опалення взимку дозволяють пасажирам почувати себе комфортно під час поїздки.
«Сначала зачистится, облагородится. Если будет выбраковываться – бракуется. А потом это будет красиво обшиваться: с этой стороны – железо, с это стороны – пластик».
Задля безпеки та безаварійної роботи, приблизно раз на 5 років у вагоноремонтній майстерні проводиться капітальний ремонт рухомого складу міського електротранспорту. Він залежить від кілометражу, який проїхав тролейбус чи трамвай.
Володимир Сусленков, заступник директора з експлуатації та перевезень комунального підприємства «Дніпровський електротранспорт» Дніпровської міськради: «Вагоноремонтні майстерні за 2021 рік провели 36 капітальних ремонтів, що складає 16 відсотків від всього парку. Провели три ремонти тролейбуси. Це ми маємо, що за останні роки тролейбусний парк було оновлено на 51 одиницю, тому питома вага тролейбусів менше, ніж трамваїв».
Через те, що не у всіх регіонах України є вагоноремонтні майстерні, дніпровська ремонтує транспорт з Києва, Кропивницького, Запоріжжя та Кривого Рогу. Тролейбуси і трамваї ремонтують дніпровські фахівці – токарі, зварювальники та монтажники. На ремонт одного тролейбусу чи трамваю бригада майстрів витрачає близько 20 робочих днів.
Анатолій Цибулевський, начальник вагоноремонтної майстерні: “Капитальный ремонт трамвая предусматривает его полную разборку, замену негодных деталей, всех кресел, полы, крыши, окна. Если все металические детали пришли в негодность – это кузов вагона, все части”.
Ремонтують рухомий склад коштом платників податків. Тож вандалізм призводить до того, що фахівцям доводиться знову і знову ремонтувати трамваї та тролейбуси.