Сьогодні черговий по місту Лещенко Олександр, заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР, перевірив, як у Дніпрі працює центральний пункт керування світлофорами.
Керування світлофорами здійснюється дистанційно з центрального пункту керування Автоматизованої системи керування дорожнім рухом (ЦПК АСКДР). Там цілодобово працює диспетчер, а також 2 інженери-електроніки.
Також ЦПК АСКДР здійснює забезпечення працездатності устаткування периферійних підсистем світлофорного регулювання, зовнішнього освітлення, керованих знаків та інформаційних табло, відеонагляду, детекторів інтенсивності дорожнього руху. У разі блекаутів дані про відключення напруги на світлофорних об’єктах передаються до поліції, яка оперативно приймає рішення про забезпечення регулювання в ручному режимі.
Усього на балансі міста 225 світлофорних об’єктів. Їх технічне обслуговування відбувається за графіком.
«Також наразі по місту встановлено 13 джерел безперебійного живлення, які працюють на 14 світлофорних об’єктах. Тестувати акумулятори для світлофорів розпочали ще наприкінці 2022 року після перших блекаутів, коли виникали транспортні колапси та зростала кількість аварій. Головна перевага акумуляторів – вони не потребують додаткового обслуговування, на відміну від генераторів. Також при появі світла заряджаються автоматично. Хоча цієї зими блекаутів не було, акумулятори добре показали себе в роботі під час аварійних ситуацій, коли світлофорні об’єкти втрачали живлення», – зазначив Лещенко Олександр.
Також черговий по місту побував на станції «Вокзальна» та перевірив її готовність надати укриття дніпрянам та гостям міста.
Максимальна кількість людей, яку вміщувала станція під час ракетної небезпеки – 1500. Також на «Вокзальній» (як і на «Покровській») для більш комфортного розміщення населення у нічний час залишають відкриті вагони метрополітену.
«З початку повномасштабного вторгнення станції дніпровського метрополітену виконують функцію укриття для населення під час повітряних тривог. Вони забезпечені мобільним зв’язком та інтернетом. Під час повітряної тривоги метрополітен надає можливість громадянам скористуватись санітарними вузлами. Також на станціях є запаси очищеної води, медикаментів та гігієнічних наборів. У нічний час метрополітен надає безперешкодний доступ для громадян навіть за відсутності повітряної тривоги, аби вони мали можливість заночувати у безпечному місці», – розповідає начальник станції «Вокзальна» Ганна Ткаченко.
Читайте також: Надзвичайники області за минулий рік врятували понад 440 людей