Сьогодні черговий по місту заступник міського голови щодо цифрової трансформації (CDTO) Костянтин Цепенніков перевірив як у Дніпрі працює центр первинної медико-санітарної допомоги.
Під час чергування лікарка Ольга розповіла черговому, заступнику міського голови щодо цифрової трансформації (CDTO) Костянтину Цепеннікову, про роботу лікарів в медичній інформаційній системі “Каштан” (МІС “Каштан”). Черговий перевірив як працює система та чи є якісь зауваження до її роботи.
Медична галузь все більше переходить у цифровий простір. Навички користування комп’ютерами, смартфонами та планшетами стають необхідними не лише для керівників, а й для лікарів і медсестер. Ефективне використання гаджетів спрощує і прискорює виконання робочих завдань.
З 2018 року усі електронні медичні послуги у міських закладах охорони здоров’я надаються через МІС Каштан. Це медична інформаційна система, яка корисна як для лікарів та і для пацієнтів. МІС “Каштан” надає функціонал, необхідний закладу для взаємодії з eHealth і Національною службою здоров’я України. Завдяки МІС «Каштан» пацієнти користуються такими цифровими послугами як е-рецепти, е-направлення до лікарів, е-лікарняні та інші.
Кількість декларацій на кінець 2023 року у ЦПМСД міста, через систему МІС Каштан, сягнула понад 700 тисяч. Виписано понад 230 тисяч лікарняних листів.
В Центрі первинної медико-санітарної допомоги, який сьогодні перевірили, online за період з 1 січня по 26 березня 2024 року:
🔸укладено більше 3 тис. декларацій з пацієнтами;
🔹більше 6 тис. online-записів на прийом до лікаря;
🔸понад 10 тис. виписаних е-рецептів.
У 2023 році у Дніпрі програмою «Доступні ліки» скористалися майже 79 тис. пацієнтів. Сімейні лікарі в міських амбулаторіях виписали понад 483 тис. рецептів. Це дозволило пацієнтам дніпровської громади заощадити 81 млн грн на препаратах для лікування хвороб серцево-судинної системи, діабету та хронічних захворювань легенів. Кошти відшкодовують аптекам з державного бюджету.
Для отримання е-рецепту на «Доступні ліки» пацієнту потрібно прийти на прийом до свого сімейного лікаря. Пройти обстеження та хворому підберуть найбільш оптимальні лікарські препарати.
Усі сервіси покращують доступ пацієнта до медичних послуг, пришвидшують обмін інформацією між установами та мінімізують зайві паперові документи.
“Цифровізація медицини і відхід від паперової документації підвищує якість надання медичних послуг. Електронні сервіси забезпечують зручність і для пацієнтів, і для медичних працівників. Практика користування медичною інформаційною системою стрімко набирає обертів. Шість років тому ми почали її запроваджувати в Дніпрі. Було багато питань, але це була вимога часу. І вимога НСЗУ. Тоді майже всі заклади охорони здоров’я міста долучилися, провели навчання кадрів, подбали про технічне забезпечення – все це ми пройшли. І позитивні результати відчули досить швидко, особливо для пацієнтів, які змогли отримали зручні можливості записатися на прийом до лікаря онлайн, перевірити його графік, отримати електронні рецепти по програмі “Доступні ліки” чи електронне направлення до вузького спеціаліста. Тож пацієнти оцінили можливості системи найбільше. Система на сьогодні в цілому зручна, але є питання над якими ми будемо працювати з розробником для її покращення. Час вимагає сучасних, нових підходів та удосконалень. Тому міська влада робить все можливе, аби зміни відчули і медпрацівники, і особливо пацієнти”, – наголосив Костянтин Цепенніков.
Галузь охорони здоров’я є ключовою для покращення якості життя, а також про порятунок життя людини. Вона потребує постійних інновацій та динамічних змін, щоб навіть у період війни наші громадяни мали доступ до передових цифрових рішень та могли пишатися досягненнями у цій сфері.
Наступна точка перевірки – укриття одного із медичних закладів міста.
Укриття доступне як для відвідувачів закладу так і для мешканців, які проживають поряд. Сховище працює 24/7, розраховане на 100 осіб та відповідає всім вимогам.
Забезпечене всім необхідним, є:
🔸місця для сидіння;
🔸місце для перебування з тваринами;
🔸ліки;
🔹запаси питної та технічної води;
🔹запаси снеків;
🔹чай, кава;
🔹WiFi;
🔹генератори;
🔹облаштовані місця для підзарядки електронних пристроїв.
Читайте також: Привласнила майже 1 млн грн благодійних внесків для ЗСУ: викрито адміністраторку відомого телеграм-каналу Нікополя