У Дніпрі деякі багатоквартирні будинки планово відключають від централізованого теплопостачання. Ця міська програма діє із 2021 року. Комісія при департаменті житлового господарства Дніпровської міськради надає дозволи на встановлення індивідуального опалення та погоджує виплату компенсацій витрат на обладнання. Дозвільні документи та проєктну документацію отримають усі без винятку мешканці, які беруть участь у програмі. Але гроші – лише ті, хто не має заборгованостей за комунальні послуги. Різновид автономного опалення люди можуть обрати на власний розсуд. Компенсація сягає до 100 000 гривень.
Голова Громадської Ради при міськраді Дніпра Геннадій Корбан зазначає, що будинків, у яких мають відключити централізоване опалення, дійсно багато.
«Щодо індивідуального опалення. Справді, є багато будинків, які відключають від центрального, централізованого опалення. Тому що, якщо ми візьмемо старі двоповерхівки, які є, дуже багато їх на 12 кварталі, в інших районах міста – умовно, ми стикаємося з тим, що дві квартири знаходяться на центральному опаленні, а дві вже мають індивідуальне опалення. І фактично витрати, які йдуть на ці дві квартири – це витрати, як на весь будинок», — Геннадій Корбан.
Ще у 2021 році було ухвалено рішення про відключення від центральної мережі частини будинків. У Дніпровській міськраді працює програма компенсації. Вона дозволяє покрити витрати на встановлення індивідуального опалення.
«Люди встановлюють собі електроопалення, електрокотел і місцевий бюджет за заявою людини компенсує їм ці витрати. Тому я закликаю людей, у яких це сталося, справді включитися до цього, ставити котли у таких будинках, і місто компенсуватиме ці витрати», — зазначає голова Громради.
Дозвільні документи та проєктну документацію отримають всі без винятку мешканці. Але компенсацію – лише ті, хто не має заборгованостей за комунальні послуги.
«Ми компенсуємо, по-перше, сто процентів їхніх затрат. Це витрати на техумови та на обладнання. Витрати на монтаж ми не компенсуємо. Адже хтось сам робить монтаж, хтось замовляє ці роботи — це дуже складно і неможливо», — зазначає Владислав Грицай, директор департаменту житлового господарства ДМР.
Що робити, якщо немає коштів, щоб встановити котел до того, як виділять компенсацію?
«Я думаю, такі люди можуть звернутися через соцдепартамент за отриманням матеріальної допомоги цільовим чином. І частково їм буде надана матеріальна допомога, а далі вони зможуть звернутися знову ж таки до департаменту ЖКГ, за компенсацією по встановленню електрокотла. І я думаю, що така допомога буде надана», — зазначає Корбан.
Для отримання компенсації необхідно звернутися до Департаменту житлового господарства ДМР та надати документи:
- Копія паспорта та ІПН.
- Довідка з ЄРЦ про відсутність заборгованості з комунальних платежів: вода, тепло, квартплата та сміття.
- Документ, який підтверджує купівлю обладнання (чек, квитанція).
- Акт про виконання робіт зі встановлення зазначеного обладнання в будинку.
- Згода на обробку персональних даних.
Телефон для довідок: (056) 778 12 19
Читайте також: Оновлення дворів у Дніпрі: комплексні роботи на проспекті Героїв