70% людей можна віднести до маломобільних груп населення – це люди з інвалідністю, вагітні жінки, мами з колясками. Всі вони потребують зручної та безпечної інфраструктури.
У Дніпрі міський простір роблять максимально доступним для мобільних груп населення. Тепер від бульвару Слави до вулиці Перемоги повністю облаштували завищений бордюр, тактильну плитку та протиаварійні стовпчики.
Ольга Волкова, голова ради громадської організації «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»: «В последнее время ситуация изменилась очень в лучшую сторону – это все видят. Потому что сейчас посадочная платформа новая сделана. Она сделана 20 см. Если подъезжает низкополый транспорт, то ему даже не надо откидывать пандус».
Раніше ділянка вважалася небезпечною, адже аби просто сісти у транспорт, людям потрібно було виходити на проїжджу частину.
Ростислав Голубовський-Єрощук, завідувач сектора моніторингу цін департаменту капітального будівництва Дніпровської міскради: «По всему городу мы делаем укладку плитки для маломобильных групп населения. Для того, чтобы они могли подходить к гражданскому транспорту».
І про зручність у дворах дніпрян. Тут зміни націлені не тільки на людей з інвалідністю, а й для підвищення зручності пересування вагітних жінок, мам з колясками та людей похилого віку.
Дмитро Коробов, начальник управління інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради: «При кожному ремонті внутрішньоквартальної дороги виконується пониження бортового каменю до рівня проїзної частини. Це як і на тротуарах та й, наприклад, на підході до кожного під’їзду».
Будинок 35 на вулиці Володимира Вернадського також може похизуватися оновленням. Голова ОСББ за допомогу дякує міській владі, яка відновила ділянки перед будинком коштом міського бюджету.
Дмитро Білий, голова правління ОСББ «Вернадського 35»: «Было очень много сделано, была произведена реконструкция двора, то есть проложено новое асфальтное покрытие».
Мешканці будинку задоволені такими змінами. Тепер автомобілісти забули що таке паркуватися на тротуарі, а тому нікому не завдають незручностей.
Сергій Нестеренко, мешканець будинку №35: «Раніше тут були шини, було незручно ходити і вигляд відповідний. Навіть там дівчата з коляскою не могли проїхати нормально. Якщо вдвох ідеш, нема як вдвох навіть пройти».
Замість шин, які неможливо обійти, оновлені бордюри, протипаркувальні стовпчики та напівсфери.
Владислав Макарець, начальник відділу управління з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «Ми маємо розуміти, що доступність міського простору починається з під’їзда і з прибудункової території. Це маломобільні групи населення, яким потрібно певні умови, певні стандарти для того, щоб забезпечити їх мобільність, забезпечити взагалі можливість їх пересування».
Владислав додає: самотужки встановлювати обмежувачі не варто, адже такі дії незаконні. Будь-які обмеження повинні нормуватися.