Навчання — це не тільки про школярів та студентів. Люди з інвалідністю також всебічно розвинені та замотивовані на нові знання. Олена — жінка з ДЦП, яка активно вивчає англійську. Яка мета навчання та де викладають іноземну особливим людям — дізнавалася наша журналістка Анастасія Шуляк.
В Олени дитячий церебральний параліч. І англійську мову вона любить з дитинства. Зараз жінці 57, але це не зупиняє її у прагненні опанувати іноземну мову.
«Ми думали поїхати за кордон, трошки підлікуватись, щоб поїхати треба спілкування, треба щоб мене розуміли, я розуміла», — каже вона.
2 рази на тиждень Олена відвідує онлайн заняття. Уроків жінка не пропускає і завжди виконує всі завдання.
«Я завжди намагаюся на кожному уроці бути присутньою», — зазначає жінка.
Лікування – не єдина причина вивчення мови.
«Трохи себе відволікти від усіх проблем, щоб пам’ять була гарна», — пояснює Олена.
По іншу сторону екрану на Олену чекає Анна — викладачка англійської. Анна розповідає, що має подругу з церебральним паралічем. Саме вона й запропонувала займатися англійською з людьми, які мають цей діагноз.
У групі 12 учнів з інвалідністю. Найбільше вони потребують розмовної англійської.
«Я дуже довго думала у цих людей є можливості, обмеження. … У тому що вони кажуть. … Ми намагаємося обігрувати діалоги як на вулиці, як знайти магазин, як купити щось, у нас більш розмовне спілкування, але граматика і лексика йдуть паралельно, тому нам доводиться все підтягувати одночасно», — ділиться репетиторка Анна Молдавану.
Її учні відповідальні, вдячні та завжди усміхнені.
«Вони прям мої мабуть мої найкращі учні, хто виконують усі домашні завдання, вони не дай Бог не виконають завдання – вони вибачаються мільйон разів, що підвели, кажу та все добре не треба так перейматися», — каже Анна.
Навчання проходить за кошти спонсорів, наразі фонд у пошуку таких людей.
Читайте також: Понад 250 млн грн за 8 місяців: підприємства Дніпра продовжують гасити заборгованість із заробітної плати