Олена разом з чоловіком та двома малюками виїхала з Харкова ще у березні. До Дніпра тікали без речей – у чому були… Тут, у відносній безпеці життя доводиться будувати з нуля.
«Зараз поки що без роботи, ось тільки гуманітарна допомога. Дуже хороша допомога. Спасибі велике волонтерам усім. Дитяче харчування, дитяча гігієна. Підгузки, взуття за розміром знайшли та підібрали. Це все дуже потрібне, бо всі речі залишилися вдома», — розповідає Олена Сосник, переселенка з Харкова.
Тут у штабі можна не лише отримати одяг, засоби гігієни чи їжу, але й навіть побалувати смаколиками пухнастиків. А ще видають продуктові набори: мука, крупи, макарони, консерви та інші смаколики… Щодня гуманітарку отримують більше сотні родин.
«Вони записуються в чергу і ми їх приймаємо. Ми питаємо, що потрібно, а вони можуть вибрати в нас одяг — він весь розставлений, розкладений за категоріями. Видаємо продукти. Великий пакет — це на сім’ю від 3 осіб, маленький — на 1-2 особи. Ми маємо візочки, підгузки, дитяче харчування, баночки. Будь-які дитячі штучки, пляшечки чи пустушки», — пояснює Юлія Мельниченко, волонтерка пункту видачі.
І допомагають не лише речами, але й медикаментами. А ще тут можна взяти навіть постільну білизну. Свої двері для переселенців штаб відкрив ще на початку березня. За 6 місяців війни допомогу отримали більше тисячі родин з Харкова, Донецької, Херсонської та Луганської областей.
«Це близько 300 осіб на день і 1,5 тисячі на тиждень. У кожного з цих людей своя доля, своя трагедія. Нині нашої допомоги потребують вимушені переселенці зі сходу нашої країни. А приходить гуманітарка із заходу. Ми дуже вдячні львівському благодійному фонду Хевро та особисто Роману Голобутовському», — каже Дмитро Дей, представник благодійної організації «Мі вдома» БФ «Опікунська рада»
Гуманітарна допомога суттєва. Десятки тонн. А це і тисячі медичних матеріалів та більше 24 тисяч упаковок продуктів харчування.
«На сьогоднішній день Дніпропетровщина прийняла близько 330 тисяч вимушених переселенців. Половина з яких зупинилась у місті Дніпро. Люди потребують нашої підтримки, як волонтерів так і благодійних фондів, — зазначає Роман Голобутовський, волонтер львівського обласного фонду благодійної допомоги «Хевра». — Львівський благодійний фонд Хевра з початку війни отримує гуманітарну допомогу від багатьох країн Європи. І намагається підтримувати регіони, які найбільше потребують допомоги. Цього разу ми зібрали 20 тонн найважливішого вантажу та відправили до міської ради Дніпра та штабу “Ми вдома” благодійного фонду “Опікунська рада”».
Отримати набір допомоги можна по буднях з 11-ї ранку до 16:00 вечора.
Читайте також: У Дніпрі втретє пройшов благодійний проєкт ART_наступ