Різдво чи не найулюбленіше родинне свято зимового циклу. Його традиції сягають сивої давнини. Певні святкові елементи змінювались з плином часу, а якісь збереглись до наших днів майже без змін. Але як саме святкували Різдво 50 років тому? Які традиції запам’ятали наші дідусі та бабусі, та що запам’яталось нашим старожилам найбільше? Кореспонденти «Наше місто» розпитали декількох літніх жителів нашого міста про те, як в їхніх сім’ях було заведено відзначати Різдво Христове.
Леонід Микитович – один з них. Його дитинство припало на повоєнні роки, і хоча офіційно святкувати Різдво було заборонено, але на побутовому рівні, традиції що сягають сивої давнини намагались зберегти, каже чоловік.
“Коли приходили Різдвяні свята всі ми чекали їх з нетерпінням. В першу чергу це були колядки, це вечеря, по іншому святвечір… Повинні ми були понести вечерю. Повинні були порождествувати і повинні були позасівати.” – розповідає Леонід.
“Брали хусточку, в хусточку ставили баночку з кутею, батько наливав чвертку горілки. Домашньої. Ковбаса домашня, сало. Обов’язково були пироги і цукерки. Оце все зв’язувалось і несли у гості” – каже чоловік.
Також Леонід розповів про інші Різдвяні традиції 50-х років, а ще привів приклад колядок та щедрівок які були популярні в ті роки.
Читайте також: Татуся Бо, письменниця, блогерка, волонтерка, виконавча директорка фонду «Мрія» | Дніпро Вечірній