Геть фейки та ворожу пропаганду. На курсах інформоборони у Дніпрі пенсіонерів вчать розрізняти правду та брехню в інтернеті. Організувала їх для слухачів Університету третього віку мерія Дніпра, втім, долучитись може кожен пенсіонер. Фахівці на конкретних прикладах вчать стареньких, як не втрапити в інформаційну пастку.
“Фейки дуже часто є таким каналом, за допомогою якого нам передають меседжі пропаганди”.
Чи відрізняєте ви в інтернеті брехню від правди? Саме про фейки та як їх розпізнати Юлія Харковенко розповідає на своєму тренінгу, який вже вдруге проводить для слухачів Університету третього віку.
Юлія Харковенко, представниця ситуаційного центру Дніпра: “Минулого разу дуже була тепла атмосфера. Ми були дуже раді, що людям потрібні такі лекції. Я не можу сказати, що це лекція, це більш практичне заняття або тренінг. Ми минулого разу навіть грали, створили власну газету, яка називалась “Вперед, до перемоги”. Це дуже символічно, бо в нас зараз протистояння не лише для перемоги, а протистояння інформаційне. Ми вчилися взаємодіяти з медіа, що таке медія та як вони працюють, як аудиторія отримує продукт”.
68-річна Раїса Іванівна на лекції вже вдруге. Пізнає та відкриває вже новий інтернет-світ. Відтепер, каже, фільтрує інформацію та не читає новини з маловідомих джерел.
Раїса Курінна, пенсіонерка: “Все-таки нужно верить проверенным источникам, в основном – это городские сайты. Нам рассказали где это все проверяется и можно им доверять. А все остальное, что присылают по Вайберу, всякие страшилки – это просто нужно отбросить и не верить этому. Мне очень нравится. Я здесь встречаюсь со своими подружками – это дополнительный стимул. Это очень важно для меня в данной ситуации – где фейк, где правда. И даже своим друзьям рассказываю, чему верить, а чему нет”.
Інформаційна оборона для людей похилого віку наразі є дуже необхідною. Адже вони звикли довіряти ЗМІ і не завжди можуть відрізнити де правда, а де – ні.
Маргарита Прядко, завідувачка сектору планування заходів управління з питань розвитку соціального захисту населення Дніпровської міськради: “Ми продовжуємо навчати наших учасників медіаграмотності, розрізняти правдиву інформацію від шахрайських різних. Взагалі ціль – щоб наші учасники не створювали помилкового явища про ситуацію в Україні, не попадали під вплив різних маніпуляцій інформаційних пасток. Щоб наші учасники не боялися, щоб не панікували, бо наша категорія учасників, яка дійсно довірлива дуже”.
Курси з інформоборони для пенсіонерів проводять по вівторках. Про час та місце проведення можна дізнатися на сайті Університету третього віку.