Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як продати чи купити нерухомість під час війни

З початком повномасштабного вторгнення Міністерство юстиції закрило доступ до держреєстру прав на нерухоме майно. Це було зроблено, щоб не допустити втручання в систему і незаконного заволодіння житлом.

Зараз реєстр для нотаріусів відкрили і вже можна продавати та купувати майно. Але на час війни правила дещо змінили.

Як купувати та продавати

Угоди можна укласти тільки на неокупованих територіях та у регіонах, де не ведуться бойові дії. Оформити продаж майна можна тільки у нотаріуса у тому районі чи місті, де воно розташоване. І лише за особистої присутності власника.

Також відчужувати можна тільки ту нерухомість, якою володіють щонайменше місяць. Це зроблено, щоб унеможливити шахрайство та спекуляцію. Таке правило не стосується випадків отримання нерухомості у спадок та поділу майна подружжя.

Куди потрібно йти та з якими документами

В умовах воєнного стану угоди проводяться виключно нотаріусами, включеними до затвердженого Міністерством юстиції переліку. Передивитися список можна за посиланням.

Орієнтовний перелік документів, який необхідно надати нотаріусу:

Чи можна купувати за довіреністю

Поки йде війна, нотаріуси не приймають довіреності від продавців чи дарувальників, незалежно від того, коли ці довіреності були оформлені. Але це не стосується покупців та обдарованих, тобто вони можуть видавати довіреності і угода буде укладена.

Як оформлюється спадок

Під час дії воєнного стану, загальний термін на прийняття спадщини був заморожений. Це означає, що на час війни піврічний термін на прийняття або відмову від спадщини зупинився, а відновиться він тільки після закінчення воєнного стану. Головне питання – як довго буде тривати війна, бо спадкоємці можуть забажати продати спаковану квартиру чи дім, алей вони мусять чекати.