Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як правильно засмагати без шкоди здоров’ю: поради дерматолога

Літній період — час для засмаги. Ті, хто бажають мати темний загар, ніжаться на сонці, не дивлячись на застороги лікарів. Як не нашкодити собі?

Літо — сезон активного відпочинку та засмаги. Для багатьох темний колір шкіри — показник гарно проведеного дозвілля. Чим засмагліша шкіра — тим довше і краще ти відпочивав.

На одному з пляжів Дніпра, попри заборону на купання в річці, є люди. Не всі вони користуються засобами для засмаги.

Професійними словами «засмага» — це адаптивна функція шкіри, вона захищає нас від ультрафіолету. Ми бачимо гарний колір, а з медичної точки зору — це захисна функція шкіри. Меланоцити виробляють пігмент, який зветься меланін. Він «профарбовує» нашу шкіру у коричневий колір. Які наслідки може викликати тривале перебування на сонці без захисту?

Ольга Статкевич, лікарка-дерматолог медичного центру професора «Святенко»: «Взагалі може провокувати різні захворювання, безліч захворювань. Але найстрашніше, з котрим ми стикаємося в дерматології — це онкологічні захворювання. І найстрашніший з них — це є меланома».

Щоб уникнути негативного впливу сонячного світла, лікарка дає деякі поради: 

—Час для засмаги – до 10 ранку і після 16 години.

—Навіть у безпечний для засмаги час слід використовувати захисні, бар’єрні і космецевтичні засоби. До бар’єрних відносять бавовняний одяг, капелюхи. До космецевтичних — засоби з SPF фактором.

Чому не можна засмагати пообіді? На піку сонцестояння проникнення променів крізь озоновий шар – найвище. Тому у цей час ми можемо отримати ультрафіолетові промені спектру «A», «B».

Як правильно використовувати SPF для захисту тіла та що означає цифра на етикетках?

Ольга Статкевич, лікарка-дерматолог медичного центру професора «Святенко»: «SPF фактор — це сан протекшн фактор і він може бути взагалі від 6 і навіть до 100. Але найрекомендованіший — десь від 30 до 60, в залежності від типу шкіри, фототипу шкіри та в залежності від активності сонячної.
Ми повинні використовувати його десь за 20 хвилин до виходу на вулицю: нанести на обличчя або на відкриті ділянки тіла і обов’язково його треба поновлювати кожні приблизно 2 години, якщо значення фактору 50. По суті цифра, яка 50 або 30 — вона вказує приблизний час безпечного прибування на сонці».

Багато жінок користуються маслом для засмаги. Чи безпечно це?

Ольга Статкевич, лікарка-дерматолог медичного центру професора «Святенко»: «Масла взагалі-то не є рекомендовані для використання. Чому? Вони закупорюють шкіру, вони можуть провокувати різні фолікуліти. Деякі масла можуть працювати, як лінза для сонячного світла і навпаки — посилювати ефект ультрафіолету».

Замінник засмаги на сонці — солярій. Але лікарі не рекомендують зловживати ним.

Ольга Статкевич, лікарка-дерматолог медичного центру професора «Святенко»: «Замінювати сонце солярієм не треба. І взагалі, ми зовсім не рекомендуємо відвідувати солярій. Тому що у спектрі променів у солярії ви будете отримувати окрім терапевтичної активності променя, і крім естетичної, буде провокування інших захворювань, і захворювань, які не є добрими — провокування онкологічних захворювань шкіри, аутоімунних процесів, загострення аутоімунних процесів та інших хронічних захворювань».

Дотримуйтесь усіх правил засмаги та бережіть свою шкіру. Краса — це не тільки рівний загар, а ще і здоров’я.

Читайте також: Понад 14 тисяч тонн води вже доправили до Нікопольського та Криворізького районів