Якісні соціальні послуги на будь-якій відстані. У віддалених районах Дніпра соціальну допомогу отримують сотні громадян. Для них у територіальних центрах працюють відділення денного перебування. А тих, хто не може пересуватися самостійно, соцпрацівники відвідують вдома. У яких умовах працюють фахівці та як допомагають людям?
У територіальному центрі Новокодацького району проходять заняття з лікувальної фізкультури. Незважаючи на віддаленість, громадяни елегантного віку отримують тут усі необхідні послуги. Проводять час цікаво і корисно.
Ніна Калашникова, підопічна терцентру: ” Получаем ароматерапию, аутотренинг, потом у нас фиточай, витамины, кислородная пенка, лечебная физкультура. Проводят здесь у нас досуг очень хороший, концерты ставим. Я сама участница хора, у нас очень хороший хор”.
Окрім відділення денного перебування, у закладі функціонує відділення соціальної допомоги вдома. Там працюють 49 фахівців, які обслуговують майже 700 маломобільних громадян.
Тетяна Литвин, заступниця директора Дніпровського терцентру соціального обслуговування в Новокодацькому районі: “Вони допомагають їм і принести продукти, і купить ліки, зв’язатися з сімейним лікарем, допомагають їм у всіх інстанціях, у оформленні різних видів документів”.
Будівлю, де розташоване відділення, звели більше 50 років тому і жодного разу не ремонтували. Тут не було навіть системи водопостачання і каналізації. Натепер всі комунікації відновили, тривають внутрішні роботи. Також замінять вхідні двері і навіс. А от зовнішній фасад будуть відновлювати вже наступного року. Керівники закладу обіцяють: вже за 2 тижні ремонт завершать і у фахівців буде можливість працювати у комфорті та затишку.
А у Таромському, аби покращити умови роботи соціальних працівників, придбали для них велосипеди. Щодня їм доводиться долати значну відстань, щоб дістатися своїх підопічних.
Наталія Біневська, директорка Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування: “В цьому жилому будинку знаходиться у нас відділення, де працюють 16 соціальних робітників, і вони обслуговують десь 200 підопічних. Це люди похилого віку, люди похилого віку одинокі, люди з інвалідністю, люди, які опинились у складних життєвих обставинах”.
Одна з працівниць терцентру, Олена Моісеєва, розповідає: раніше витрачали більше часу на дорогу, тепер більше уваги можуть приділити підопічним.
Олена Моісеєва, соціальна робітниця: “Ми допомагаємо і у приготуванні їжі, і в пранні, і в прибиранні… Продукти доставляємо, ліки з аптеки, оформляєм субсидію”.
Робота нелегка, але усі труднощі соціальні працівниці сприймають з гумором. І тішаться новим засобом пересування.
“Почему я раньше была такая злая? Потому что у меня велосипеда не было. А теперь у меня велосипед и все очень-очень хорошо”.