У Дніпрі продовжують роботу спортивні та мистецькі школи міста. Аби учням було комфортно, приміщення ремонтують. В одній із дитячо-юнацьких спортивних шкіл завершили ремонтні роботи після того, як будівлю підтопило. А от у музичній школі триває навчання під час облаштування укриття.
Власний пневматичний пістолет та моноколь, аби краще бачити ціль. На рахунку Івана – десятки «відстріляних» нагород. Хлопець, як і майже дві сотні дітей, займається у спеціалізованій дитячо-юнацькій спортивній школі номер 1 та демонструє свої вміння.
Іван Мартинов вихованець спортшколи каже:
«Підіймаю вгору спочатку, для чого?, щоб закріпити плече, кисть, потім опускаю до низу мішені, і нажимаю спуск.»
Сьогодні хлопчина разом з друзями та викладачами проводить екскурсію приміщенням тиру. Розповідають про зброю та правила поводження з нею. Навесні кімнати тиру, які нині виглядають сучасно, були затоплені. Техніка почала виходити із ладу, а все – через повінь.
«Було так лячно, тому що затікало і на світильники, могло буть і замиканіє, кроме того була сирість в приміщенні. Вода зійшла десь за 3 дні, але приміщення ще було сире, десь мабуть місяць вода стояла у нас.», — розповідає Надія Пущенко директорка спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 1 ДМР.
Пошкоджений ковролін, здуте покриття підлоги, сирість та грибок не давали змоги проводити заняття. Проте тут оперативно почали ремонт, і нині усі проблеми усунули.
Олександр Осипов заступник директора департаменту – начальник управління спорту департаменту гуманітарної політики ДМР каже:
«Був замінений повністю підлога де була зроблена гідроізоляція та бетонне покриття після потопу.»
Заняття у двадцять одній дитячо-юнацькій спортивній школі міста безкоштовні. Уроки тривають і у музичних та мистецьких школах міста. Так, у дніпровській музичній школі № 6 ім. Скуратовського юні вихованці щойно вивчили нову композицію.
У сусідньому класі на акордеоні займається 9-ти річний Іван, хлопчик запросив послухати його улюблену мелодію.
«Мені подобається грати тоді, коли я цю п’єсу гарно знаю. Виступаю в органному залі, виступав на ДК.
– тобі подобається коли багато людей, вони тобі аплодують?
– ТАК!.», — розповідає вихованець музичної школи Іван Голуб
10-ти річна Христина займається грою на фортепіано 4 роки. Дівчинка трохи сором’язлива, утім за інструментом почувається впевнено.
Христина Грабко вихованка музичної школи розповідає:
«Ну я можу зіграти тарантелу, давай подивимось, послухаємо.»
Наталя Іванова директорка Дніпровської дитячої музичної школи № 6 ім. В. І Скуратовського:
«Школа має дуже потужну матеріальну базу, завдяки міській владі, батькам, в нас є багато того, що зараз уже не можна мабуть купити.»
Цей навчальний заклад також потребував оновлення.
«Цього року ми за кошти міського бюджету відремонтували сан.вузли і зараз триває ремонт укриття, яке було передано на баланс школи завдяки активній позиції міського голови та депутатського корпусу. Це позиція міського голови, міської влади – зробити все за для того, щоб діти мали комфортні умови для навчання, всі можливості отримати гармонійну музичну освіту.», — зазначає заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.
Усі творчі школи працюють з різними варіантами для розміщення вихованців, у тому числі і на базі загальноосвітніх шкіл. Детальніше – на сайті департаменту гуманітарної політики.
Читайте також: У Павлограді затримали працівницю обʼєкту критичної інфраструктури за співпрацю з рф