Міськрада Дніпра дає можливість підробітку для тих, хто ще в пошуку основної роботи. П’ятий рік поспіль у Дніпрі діє програма громадських робіт. Тільки у минулому році завдяки їй працевлаштували майже п’ятсот громадян. Безробітних містян долучили до громадських робіт у департаменті парків та управлінні соціального захисту. Про те, як це працює говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV.
Щоб отримати таку роботу потрібно звернутися до центру зайнятості та стати на облік. Це зараховується у майбутньому як повноцінний стаж роботи. «Особа має стати на облік у центру зайнятості. Вона буде отримувати соціальну допомогу по безробіттю. Також вона має право, якщо в неї є таке бажання, виконувати певну роботу, яка зветься «громадська робота» в установах та підприємствах нашого міста, які знаходяться у комунальній власності. За це вона буде отримувати мінімальну заробітну плату», – розповіла начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич.
Нагадаємо, що з 1 січня цього року мінімальна заробітна плата в Україні встановлена на рівні 6500 грн.
Місто за такою програмою пропонує посаду «підсобний робітник». Це оформлюється трудовою угодою. За минулий рік на зарплату такім робітникам з міського бюджету виділили більше 1 мільйона гривень.
«Особливість реалізації у Дніпрі програми щодо організації громадських робіт полягає в тому, що повністю – 100% фінансування здійснюється із місцевого бюджету. В інших містах це фінансується на за кошти бюджету. Заробітна плата за такі роботи – це гарантовані кошти. У зв’язку з пандемією деякі особи втратили постійну роботу. Вони ставали на облік у центр зайнятості. І це гарний тимчасовий підробіток», – повідомила Тетяна Янушкевич.
На таких роботах чоловіки займаються прибиранням, благоустроєм. А жінкам пропонують роботу в управліннях соціального захисту з документами. «У зимовий період – це прибирання снігу. Це найпростіша, не складна праця. У минулому році до нас приходили 70 осіб на громадські роботи, і переважно це були чоловіки. Загалом, справлялись вони добре. Для тих, хто не вміє користуватися елементарними інструментами, ми показуємо, як це робити. Нічого складного у цьому немає. Минулого року після таких робіт у нас залишились працювати декілька осіб. Такі роботи – це допомога парку «Новокодацькому» та нашим співробітникам», – розповів директор комунального підприємства «Молодіжне творче об’єднання» Сергій Матусевич.
Але долучитися до громадських робіт можуть не всі. «Справа в тому, що на теперішній час передбачені різні рівні виплат по безробіттю. Є особи, яким призначається від 650 гривень до 1000 гривень. Це мінімальний рівень. Таким особам пропонується такий від підробітку, як громадські роботи. Але є особи, які відповідно до чинного законодавства отримають виплати по безробіттю до 10 тисяч гривень. Але це рідкість. Найчастіше отримують менше. Коли під час пандемії скорочувалися робочі місця, деякі особи, які ставали на облік у центр зайнятості, отримували мінімальні виплати, оскільки були офіційно не працевлаштовані. Весь той час, коли вони отримували заробітну плату у конвертах, це не враховувалося у страховий стаж, від якого обліковується розмір виплат», – пояснила Тетяна Янушкевич.