Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як працює насосно-фільтрувальна станція, що забезпечує водою понад 400 тисяч дніпрян

Сьогодні, 15 березня, черговий по місту головний інженер КП «Дніпроводоканал» Рескаленко Юрій проінспектував роботу однієї з насосно-фільтрувальних станцій міста. Вона забезпечує водою понад 400 тисяч дніпрян, а саме більшу частину правого берега та частину лівого. Працездатність станції забезпечують понад 90 осіб персоналу, які працюють позмінно.

Якісна очистка води – це одна із найприорітетніших задач, яку поставив міський голова Борис Філатов перед КП “Дніпроводоканал”, тож цьому приділяється особлива увага.

Ця станція не тільки одна із найбільших, а і одна з найстаріших. Початком будівництва вважається 1905 рік, введення в експлуатацію були поетапні і завершилось у 1968 році.

Декілька років тому тут була проведена реконструкція одного із блоків фільтрів, а саме «фільтра 1936 року будівництва», яка включала у себе повну заміну всіх водоводів, запірної арматури, металевих містків та огородження у підвальній частині фільтрів, безпосередньо на самих фільтрах було замінено систему дренажу, завантажувальний матеріал фільтрів, систему обмивки фільтрів.

“Окремо хочеться відзначити роботи по автоматизації цього блоку фільтрів, адже на сьогодні всі фільтри після реконструкції можуть працювати повністю 24/7 в автоматичному режимі.
Під час своєї перевірки, я переконався, що всі очисні споруди на станції працюють в штатному режимі без порушень затверджених Технологічних регламентів“, – зазначив черговий по місту.

За дорученням міського голови Бориса Філатова за останні роки на станціях було проведено ряд заходів, направлених на поліпшення якості питної води, економії енергоресурсів та покращення умов праці робітникам станції.

“Зокрема, зараз ми з вами знаходимося у будівлі фільтрів, які були збудовані у 1961 році, і де у 2021 році ми розпочали реконструкцію, яка включала в себе повну реконструкцію блока фільтрів із заміною дренажних труб, фільтруючих матеріалів, трубопроводів, запірної арматури, встановити нову систему миття фільтрів. Також планувалося виконати ремонт самої будівлі із заміною електричного обладнання, вентиляції та опалення, відремонтувати покрівлю, а також окремо виконати повну автоматизацію роботи фільтрів.

На жаль, із запланованого нам вдалося виконати зовсім небагато. Реконструкцію було призупинено через військову агресію з боку рф, а також через обмеження постанови Кабміну № 590. Вартість реконструкції близько 72 млн, але наразі ми не можемо профінансувати ці роботи. Звісно ми чекаємо на нашу перемогу і готові відновити роботи у будь-який момент“, – повідомив Юрій Рескаленко.

Читайте також: Прохідні, потужні та підходять для спецзавдань: Дніпро відправив на фронт чергову партію необхідних вантажівок