Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як працює насосно-фільтрувальна станція, яка забезпечує водою 30% дніпрян

13 лютого черговий по місту директор КП «Дніпроводоканал» Андрій Довгань перевірив одну з насосно-фільтрувальних станцій Дніпра, котра постачає воду 30% мешканців міста. Тут працюють 88 співробітників, які працюють позмінно. Якісна очистка води – це одна із найприорітетніших задач, яку поставив міський голова перед підприємством “Дніпроводоканал”.

Технологія обробки води, яка використовується на станції, – двоступінчаста: відстоювання та фільтрування. Забір води здійснюється з ріки Дніпро насосами 1-го підйому і подається на очисні споруди в змішувач, куди подаються реагенти. Після змішування води з реагентами, вона надходить на відстійники, а потім на фільтри. Очищена і знезаражена питна вода надходить у резервуари чистої води і далі насосами станції другого підйому подається у розподільчу мережу.

“Під час своєї перевірки, я переконався, що на станції за дорученням міського голови створено достатній запас реагентів для обробки і знезаражування води, а також для перевірки її у нашій лабораторії”, – зазначив Андрій Довгань.

Лабораторний контроль за якістю питної води відбувається цілодобово – частотою один раз на годину. Контроль проводиться за 61 показником (фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні, органічні та неорганічні, мікробіологічні та радіаційні). На даний час очисні споруди працюють в штатному режимі без порушень затверджених Технологічних регламентів.

За дорученням міського голови Бориса Філатова за останні роки на станції було виконано ряд заходів, направлених на поліпшення якості питної води, економії енергоресурсів та покращення умов праці робітників станції. Проведено технічне переоснащення насосних станцій І та П підйомів з заміною насосних агрегатів. Для підвищення якості води виконано реконструкцію фільтрів з заміною фільтрувальних шарів. З метою зменшення витрат на енергоресурси (природний газ), втрат в теплових мережах та більш ефективного опалення приміщень була виконана реконструкція котельні з встановленням нових твердопаливних котлів українського виробництва та переходом на альтернативний, екологічно більш безпечний вид палива – пілети з деревини.

Читайте також: У Дніпрі на вулиці Краснопільській ремонтують кабельну лінію, що живить кілька маршрутів тролейбусів та трамваїв