Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як отримати статус безробітного та виплати під час війни

З початку повномасштабного вторгнення росії, в Україні значна кількість людей втратила роботу. Як в умовах війни отримати статус безробітного та виплати?

За інформацією Державного центру зайнятості, стати на облік можна онлайн через застосунок «Дія» або в традиційний спосіб – через відвідування центру зайнятості.

Якщо ви виберете онлайн спосіб, то потрібно авторизуватися у застосунку та надати інформацію про освіту, причини звільнення (запис у трудовій) та інші дані. Вашу заявку на отримання статусу безробітного опрацюють та відправлять до центру зайнятості. Після підтвердження та дзвінка з центру, вам потрібно прийти та показати необхідні документи – паспорт, ідентифікаційний код, документи про освіту та трудову книжку.  Після цього вам нададуть кар’єрного радника, він призначить графік відвідувань.

Якщо зручніше реєструватися у класичний спосіб, то зранку потрібно прийти до центру зайнятості з паспортом, ідентифікаційним кодом, документами про освіту та трудовою книжкою. Вас зареєструють та призначать виплати.

Для тих, хто перебуває на території бойових дій або на тимчасово окупованій території, у Державному центрі зайнятості радять реєструватися онлайн. Якщо це зробити неможливо, то завантажте, роздрукуйте, заповніть та підпишіть заяви, сфотографуйте їх та відправте по e-mail:17@es.dcz.gov.ua. У темі листа обов’язково вкажіть слово «реєстрація» і напишіть прізвище, ім’я, по батькові. Після цього чекайте відповіді від служби зайнятості.

Як стати на облік переселенцям

Наприкінці квітня Верховна Рада прийняла законопроект, який спрощує отримання статусу безробітного. Отримувати виплати можуть переселенці, які не мають необхідного пакету документів і яких офіційно не звільнили. Підставою для реєстрації буде інформація з реєстрів та податкової.

Також під час війни допомогу безробітним будуть виплачувати без особистого відвідування центрів зайнятості. Але за умови, що така особа підтверджуватиме свій статус доступними засобами зв’язку (наприклад, за допомогою дзвінка).

Крім цього, тих українців, які перебувають на окупованій території та там, де йдуть активні бойові дії, не позбавлять статусу безробітних та продовжуватимуть виплачувати допомогу.

Кому та які суми призначаються

Розмір допомоги визначають залежно від страхового стажу та заробітної плати, яку людина отримувала раніше. Якщо таких даних немає, то суму визначають на основі довідок про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором).

Згідно з законопроектом, який спростив отримання статусу безробітного, народні депутати скоротили розмір виплат. В період воєнного стану максимальний розмір допомоги безробітним складе 9 тисяч 750 гривень на місяць.

Нагадаємо, що допомогу виплачують не рідше двох разів на місяць. Також можливий варіант однієї виплати на місяць, якщо згоден безробітний.