У Дніпрі змінився порядок надання матеріальної допомоги постраждалим від ракетних обстрілів. Тепер в першу чергу власникам пошкоджених осель потрібно подати заяву до програми «єВідновлення». Якщо там відмовлять, тоді можна звернутись до управління соціального захисту. Інструкцію, що робити у разі пошкоджень та куди звертатись за відшкодуванням, зібрала наша Анастасія Васько.
Через ракетні обстріли російських терористів великих руйнувань зазнають квартири та будинки звичайних українців. Міська рада Дніпра однією з перших в Україні розробила і затвердила порядок надання матеріальної допомоги тим, хто втратив житло, або чиї домівки зазнали ушкоджень.
Починаючи з 2022 року місто витратило на відшкодування майже 181 млн. гривень. За ці гроші вдалося відновити 1214 постраждалих осель. Проте з червня цього року відбулися зміни. Тепер першочергово потрібно подати заяву до програми «єВідновлення» задля компенсації ремонту пошкодженого майна.
Якщо людина втрачає житло через ракетний удар або після обстрілу потребує ремонту:
- Необхідно написати заяву до поліції – аби вас офіційно було визнано постраждалими.
- Через застосунок ДІЯ та програму єВідновлення, подати заявку на компенсацію від Держави та прикріпити фото пошкоджень. Також можна звернутися за допомогою у поданні заявки до будь-якого ЦНАПу з документами, що підтверджують особу та фотографіями пошкоджень.
- Відкрити в одному з банків-партнерів спеціальний рахунок «єВідновлення».
- Подати заявку на виплату через Дія або ЦНАП.
- Далі комісія з адміністрації району складає акт обстеження та визначає розмір компенсація.
Якщо рішення позитивне – чекаєте зарахування коштів на спеціальну карту. Їх можна витратити на будівельні матеріали або ремонтні послуги підрядників, які є учасниками державної програми «єВідновлення». Якщо рішення негативне – є можливість отримання матеріальної допомоги з коштів міського бюджету.
«Після того, як заявник надав усі документи на комісію і за результатами він отримав відмову, він може звернутись до управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР за адресою вулиця Шевченка, 11 і ми розглянемо можливість надання йому матеріальної допомоги за рахунок бюджету громади», – пояснює начальниця управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики ДМР Ірина Максименко.
Для відмови у компенсації через «єВідновлення» є кілька причин:
- Якщо заявку подала особа, яка не може бути отримувачем компенсації або не має повноважень для подання заяви.
- Якщо дані не достовірні.
- Якщо житло знаходиться на територіях активних бойових дій.
- Якщо власник вже сам провів ремонтні роботи.
- Якщо пошкодження заподіяні до введення воєнного стану в Україні.
- Та якщо пошкодження були не внаслідок бойових дій.
«єВідновлення може відмовити, якщо ремонтні роботи проведені вже людиною самостійно. Тоді за програмою єВідновлення людина отримає відмову, в якій буде прописано цю причину. І з цієї причини матеріальна допомога за нашим положенням може бути надана, якщо будуть надані відповідна заява і пакет документів», – повідомила Ірина Максименко.
Станом на 11 травня 2024 року понад 57 тисяч українців отримали кошти від держави у межах програми “єВідновлення” на ремонт або придбання нового житла. Загальна сума виплачених компенсації перевищила 11 мільярдів гривень.
Читайте також: 70 % економії у платіжках: 18 будинків комунальної власності, ОСББ та ЖБК у Дніпрі утеплять цьогоріч.