Через нещодавнє підняття тарифів на електроенергію, без економії в кожній домівці – не обійтися. На додачу масові обстріли росіянами об’єктів критичної інфраструктури в Україні пошкодили майже третину обʼєктів енергосистеми. Тож її робота зараз дуже нестабільна. Які нові правила вводять у повсякденне життя дніпряни і як нині користуватися електроенергією, аби заощадити?
З 1 червня тариф на електроенергію зріс майже на 64%. Тепер економія потрібна українцям не лише, аби зберегти енергосистему на тлі масованих атак, а й щоб зменшити витрати.
Раніше комунальні за електроенергію обходились родині Євгенії з чогтирьох осіб у 900 грн. Проте очікує, що наступна платіжка прийде з набагато більшою сумою.
«Це суттєво вплине на бюджет нашої родини, тому що доведеться більшу частину загального сімейного бюджету виділяти саме на оплачування світла», – каже дніпрянка Євгенія Чулкова.
Дівчина ділиться, з родиною заощаджували світло ще задовго до подорожчання. Проте зараз додали ще кілька правил, аби рахунки не били по кишені.
«Будемо і в подальшому економити світло, хоча ми намагалися це робили завжди. Але зараз ми собі придумали декілька таких міні-лайфхаків. Ми будемо вимикати бойлер, коли ми ним не користуємося, комп’ютер з розетки і, можливо, трішечки в пральну машину завантажувати більше речей, щоб не ставити на прання двічі чи тричі», – зазначає Євгенія Чулкова.
Перед тим, як дізнатись інші лайфхаки з економії світла, ми пропонуємо подивитись, наскільки витратні електроприлади (кВт-год):
– Електроплита – 3,5
– Фен – 2,2
– Електрочайник – 2,2
– Праска – 2,2
– Пилосос – 2
– Бойлер – 2
– Посудомийна машина – 1,05
– Мікрохвильовка – 0,8
– Електрообігрівач – 0,7
– Пральна машина – 0,7
Холодильник споживає до 20% від загальної кількості використаної електроенергії. Тож його варто розмістити подалі від плити та сонячних променів. Також туди не треба ставити гарячу їжу й регулярно розморожувати.
На поверхні заощадження – заміна звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі. Щоб зекономити світло з бойлером, вибирайте водонагрівач відповідного літражу на сім’ю та невеликої потужності. Заряджати телефон можна від павербанку, а підживлювати його вночі, коли електроенергія майже вдвічі дешевша.
«Коли купуєте холодильник, ноутбук, мікрохвильову піч, на ній є спеціальна наклейка на якій написано який це рівень енергоефективності – А, В, С і так далі. Купуючи техніку, відразу для себе зрозуміти, що ось це енергоефективна техніка», – каже голова спілки споживачів комунальних послуг – Олег Попенко.
Окрім економії для власного гаманця, відповідального споживання потребує і енергосистема, після масованих обстрілів росіян.
«Якщо люди будуть переносити те, що можливо перенести на ніч, після півночі, це буде дуже добре. Прати, до прикладу, в вечірній час, коли найбільше навантаження. Ставити таймер відкладеного старту на ніч. Якщо двотарифний лічильник стоїть, так це ще й вдвічі дешевше. Не потрібно це робити в час найбільшого навантаження, це потрібно робити вночі. Можна під ранок, зранку витягнув білизну і розвісив сушити», – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі – Андрій Терещук.
Найголовніше правило – не вмикайте одночасно декілька потужних електроприладів. Якщо можливо – користуйтеся по черзі. І, як закликають енергетики, обмежте наразі використання кондиціонерів.
Читайте також: $20 тис. на розвиток і відновлення: підприємства області та релокований бізнес можуть отримати грант
https://youtu.be/z6-bsWVZqiM