Маріуполець Андрій Болотнов фотографував людей і був щасливий від того, що хобі стало професією. Від березня в його об’єктиві здебільшого військові, волонтери та переселенці. Дніпро TV презентує цикл сюжетів про українців, які через російську агресію втратили житло і роботу. Але знайшли себе у чужому місті. Історія дев’ята: «Фото на згадку».
«Всі ці фото, вони дуже пам’ятні та дуже близькі серцю».
Андрій Болотнов у рідному Маріуполі займався фотографією. Знімав соціальні проєкти, спортивні заходи та стильні фотосесії. Дім зруйнувала війна. Від бомбардувань довелося ховатися у друзів та у підвалі лікарні. Готували їжу на багатті, економили питну воду.
Андрій Болотнов, фотограф, переселенець з Маріуполя: «Подітися вже було нікуди. Мій район — це вже була просто чорна хмара. Його бомбардували постійно. Вмивалися ми, гігієну свою підтримували, талим снігом, котрий був саме не на руку в березні місяці. Але йому ми теж були раді. Ми поміркували так, що чи тут ми помремо, чи в дорозі».
Маломобільного Андрієвого тата довелося також переміщати містом, аби врятувати чоловікові життя.
Андрій Болотнов, фотограф, переселенець з Маріуполя: «Він ходить, але погано ходить. І, звісно, я його притримую інколи на собі, інколи під ручку. Ми були з ним весь цей час».
Родині вдалося виїхати до Дніпра. Вже за тиждень фотограф прийшов до Координаційного штабу волонтерів. Допомагав, чим міг — вантажив машини з гуманітаркою, реєстрував людей і, звісно, фотографував все, що бачив у штабі. Андрія вразило, як дніпряни допомагають незнайомцям. Хлопець безоплатно живе у квартирі родини, яка виїхала за кордон.
Андрій Болотнов, фотограф, переселенець з Маріуполя: «Я не плачу за оренду цієї квартири. Мене вражає. Ми дуже гарно спілкуємось, дуже гарні люди. Взагалі, я буду їм вдячний все своє життя, мабуть».
У штабі Андрій робить фотозвіти, знімає військових та волонтерські заходи.
Юлія Дмитрова, керівниця БФ «TAPS-Ukraine»: «Він справді майстер свого діла. Він — один з найкращих фотографів, тому що всі його роботи — будь-то зйомки якихось концертів, будь-то портретні зйомки — роботи дуже класні. Ми дуже його цінуємо і залучаємо у всі проєкти, які тільки можливі».
Фотосесія для переселенок та дружин загиблих воїнів. Благодійний фонд зробив подарунок жінкам, аби їх підтримати. Андрій створює теплу атмосферу в студії, тож героїні невимушено позують.
Оксана Дон, координаторка психологічної кризової служби БФ «TAPS-Ukraine»: «Андрій — наш чудовий фотограф, лайт фотограф, який відчуває жінок і який бачить що потрібно кожній жінці. Як встати, як повернутися, як поглянути для того, щоб це було чудове фото. Тому що ми вже співпрацювали з ним і знаємо, які виходять гарні фото. Тому що він дуже ніжно і дбайливо відноситься до жінок».
Після фотосесії Андрій створить колаж та альбом. Для жінок, які пережили горе, це стане частиною психологічної підтримки. Своїм землякам, які не можуть дати собі ради після пережитого, Андрій пропонує звернутися до психолога. Йому це допомогло адаптуватися до викликів війни.