Кількість переселенців зростає щодня через активні бойові дії на півдні та сході України. Дніпро, як гуманітарний хаб, приймає на себе велику частку внутрішньо переміщених осіб. Вже зараз у місті тисячі людей, які були вимушені тікати від війни. Як місто та держава допомагає переселенцям – у сюжеті.
У мирний час у дніпровських центрах соцзахисту люди отримували консультації, робили довідки та оформлювали пенсії. Нині ж тутешні фахівці працюють у посиленому режимі, адже обслуговують і переселенців, які потребують фінансової допомоги. Працівники центру чітко ознайомлені з алгоритмом дій, тож затримок у процесі оброблення заявок немає.
Світлана Вовк, заступниця начальника Правобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міськради по Новокодацькому району: “Заяву на отримання допомоги на проживання можна подати в онлайн формі на порталі “Дія” або особисто до структурних підрозділів соцзахисту населення за місцем фактичного проживання”.
Одна з відвідувачок центру повністю задоволена роботою дніпровських фахівців, адже їй допомога була вкрай необхідна після термінового від’їзду з рідного Бахмуту.
Тетяна, переселенка з Донеччини: “Так как у меня маленький ребёнок, нам пришлось месяц подождать. Но вот сегодня я пришла, и очень быстро, буквально минут 15. Обслужили очень хорошо. Сдала все документы, справочку мне уже выдали, также сдала документы на помощь ООН”.
Державні органи повідомили, на який розмір фінансової допомоги можуть розраховувати люди. Окрім державних виплат, кожен переселенець може також розраховувати на гроші від ООН.
Ольга Антонова, начальниця Правобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міськради: “Внутрішньо переміщені особи мають право на виплати, в тому числі і на допомогу на проживання, яка теж передбачена нашою державою: на дорослого – 2000 гривень, на дитину 3000 гривень, і на особу з інвалідністю також 3000 гривень”.
Центри соцзахисту готові до ще більшої кількості переселенців та працюють на повну силу і далі. Для отримання всієї потрібної інформації краще відвідати центр. Тут проконсультують стосовно подальших дій.