Влаштували вікторини та мовні турніри. Презентували українські книжки. Навчали правильній вимові та написанню. А ще – розповідали цікаві факти про солов’їну. В усіх громадах Дніпропетровщини відзначили День української писемності та мови. Як це було, повідомили в обласній військовій адміністрації.
В обласній науковій бібліотеці провели просвітницьку лекцію про мовні особливості нашого краю. Історик та краєзнавець Микола Чабан розповів про унікальну Січеславську говірку.
Влаштували мовний турнір для відвідувачів в обласній бібліотеці для молоді імені Свєтлова. Підготували й інформаційно-пізнавальну програму про рідну мову.
Деякі зустрічі пройшли дистанційно. В обласній бібліотеці для молоді імені Свєтлова під час онлайн-виставки презентували українські книжки. А в обласній бібліотеці для дітей провели патріотичний інтелект-турнір.
Поділилися й цікавими фактами про солов’їну. Відвідувачі дізналися, що у сучасній українській понад 256 тисяч слів. Найдовше слово складається з 30 літер. Це назва хімікату для боротьби зі шкідниками – «дихлордифенілтрихлорметилметан». А найдавніші слова з нашої мови – «мед» та «страва» – були записані ще у 448 році нашої ери.
Традиційно долучилися і до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Мешканці області вдосконалили навички володіння рідною мовою та перевірили себе.
День української писемності та мови щороку відзначають 9 листопада. Кожна громада Дніпропетровщини долучилася і підготувала низку цікавих пізнавальних заходів.
Читайте також: До Дня української мови і писемності у Дніпрі відбувся пікет