Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як Дніпро готується до Великодня?

Цього року Великдень для всіх буде особливим і трохи незвичним. Проте українці не втрачають надії. Дніпряни більше тижня активно готуються до святкування. 

Рецепт вдалої паски в кожної господині свій, часто він передається з покоління в покоління. Втім, в кожної є і власний, особливий секретний інгредієнт, який робить великодню випічку ексклюзивною. У пані Вікторії – це ром.

Вікторія: “Вы знаете, пеку паски давно, и как-то решила попробовать что-то эксклюзивное. Кроме ванильного сахара, добавляем тоже иногда корицу, и как-то решила добавить ром, буквально несколько капель. Это придало паске такой необыкновенный и эксклюзивный вкус, что все начали спрашивать, что я туда добавила. Я долго молчала, но потом пришлось рассказать – это ром. Добавляем буквально три капельки”.

Вікторія готує великодні паски більше тридцяти років. Жінка каже, незважаючи на війну та підвищення цін, купити вже готову паску у супермаркеті вона собі не дозволила, бо для неї важливий сам процес приготування. Каже, для приготування вдалої великодньої випічки важливо знати не тільки теорію, а й не боятись експериментувати з рецептами. Саме завдяки досвіду та постійній практиці, можна створити свою унікальну паску.

“Если не добавлять вообще в блюдо соль, оно не получается таким вкусным. Соль всё-таки делает необыкновенное преображение”.

Вікторія Кирпа, слухачка Університету третього віку: “Когда ты делаешь каждый год паску одну и ту же, и то может не получиться, очень много факторов. Зависит от качества яиц, от муки, но главное – зависит от настроения. Вот, действительно, когда у тебя хорошее настроение и ты еще читаешь молитвы перед тем как начинать печь. Потом еще зависит от посуды, в которой ты это делаешь. У меня есть необычная посуда, которая убыстряет процесс брожения, там же нужно как минимум 3 часа, чтобы тесто выигралось. Рецепты я пробовала разные”.


Університет третього віку, студенткою якого є Вікторія, організував благодійну акцію «Подаруй воїну Великдень». Тож коли жінка дізналась, що є можливість підтримати наших бійців, одразу вирішила приготувати дві святкові паски – сирну та класичну.

Вікторія Кирпа, слухачка Університету третього віку: “В фейсбуке было написано, что будут собирать паски для наших бойцов. И мне очень хотелось поучаствовать, потому что хочется внести хоть какой-то вклад помощи нашим бойцам. Так я решила. Когда я узнала, что могу даже этим сделать хоть какой-то вклад – я решила испечь.

Одну пасочку мы испекли в хлебопечке. Я думаю, она получилась очень вкусная. Туда добавили цукаты и секретный ингредиент, который я добавляю в печеные изделия, специальная у нас есть мельничка, которая мелит эти добавки. Туда входит кардамон, бадьян, корица и даже душица. А вторую пасочку мы испекли творожную, бездрожжевую, но она тоже вкусная. Туда мы добавили еще лучший секретный ингредиент. Мы добавили 3 капельки рома”.

Всі 100 пасок, які Вікторія та інші слухачі Університету третього віку спекли для наших захисників, передали до координаційного волонтерського штабу Дніпра.

“Дуже вам вдячні. Ви розумієте, що в нашому віці… Що ми можемо? Плести сітки, в’язати носки, шити труси, а це ми вирішили вам трошки присластити, щоб ви пам’ятали, що ми з вами, що ми вас любимо”.

Для військових підготували не тільки паски, а й різноманітні солодощі та писанки.

Вікторія Дерець, головна спеціалістка управління з питань розвитку соціального захисту населення Дніпровської міськради: “Хочу сказати, що приходила, наприклад, одна учасниця, але вона приносила і паски, і ласощі від своїх подруг, які, на жаль, не змогли прийти. Сьогодні до нас завітали близько 40 осіб. Це приблизно 100 пасок різноманітних розмірів та забарвлень, 60 писанок, також дуже креативні і красиві.

Низький вам уклін за те, що ви нас оберігаєте. Ви вас любимо. Слава Україні! Героям Слава!”

Не залилишись осторонь й дніпровські підприємці. Так у Дніпрі з 900 паск виклали великий прапор України. Потім ласощі передадуть нашим військовим, щоб навіть у важкі часи хлопці відчули свято.

Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики дніпровської міськради: “Саме сьогодні, саме тут буде створено такий імпровізований прапор, жовто-блакитний прапор нашої держави, великої єдиної та непереможної. Це понад 900 пасхальних кулічів, які буде направлено всім верствам, які зараз цього потребують. Це, звичайно, наші воїни та переселенці, для яких Дніпро став прихистком та гуманітарним хабом”.

Пасхальні кулічі готували підприємці на волонтерських засадах.
Також для українських бійців представники ОСББ разом з мешканцями багатоквартирних будинків приготували більше 200 святкових пасок.

Аліна Денисенко, представниця будинку ОСББ: “В связи с тем, что нашим защитникам очень тяжело и погода не позволяет им согреться, мы решили вместе с жителями нашим защитникам сделать небольшой праздник. С жителями двух домов, у нас учувствуют не только наше ОСББ, а еще и рядом дом пятиэтажный”.

З двох будинків близько 13 сімей долучилися до приготування, ще 5 родин займаються логістикою.

“Спекли пасочки, принесли, покрыли глазурью, теперь будем их красить в соответствии с тонами нашей Родины”.

До Великодня готуються й великі підприємства. У планах Дніпровського хлібозаводу – виготовити понад 160 тисяч пасок. Їх доставлятимуть не тільки по Дніпропетровській області, а й до Запорізькоі та Кіровоградськоі.

Марія Криванич, головна технологиня: “Сам процес виготовлення паски є напівавтоматизований. Звичайно, з дотриманням всіх технологічних стандартів. Відбувається підготовка високоякісних інгредієнтів, які закладаються до паски. Потім в присутності змінного технолога та тістовода виконується закладка цього тіста, вимішується, подається людям на руки , які з любов’ю ліплять ці наші пасочки”.

Паски освячені. Щороку хлібозавод запрошує представників церкви, які дають благословення для виробництва.

Ірина Хацевська, комерційна директорка ТОВ «Торговий Дім “Хлiбозавод 10»: “Нашу сировину освячує церква. Це к нам приїздить Отець Дмитро, який дає нам благословення на виробництво пасок. Великодня продукція вже є насамперед у фірмових крамницях нашого підприємства, також паски можна знайти в торговельних мережах”.

Цього року Великдень для всіх буде особливим і незвичним. Проте, українці не втрачають надії та продовжують підготовку до свята навіть в умовах війни.