Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як дніпрянам звернутися до міської влади: алгоритм дій і статистика звернень за 2019 рік

У середу, 4 грудня, відбулася прес-конференція на тему «Як дніпрянам звернутися до міської влади: алгоритм дій і статистика звернень за 2019 рік». У прес-конференції взяв участь голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв, який розповів, що у Дніпрі представники громади для вирішення будь-яких проблем, які в компетенції місцевих органів влади, можуть звернутися безпосередньо до них. Для цього в місті створено безліч каналів комунікації. До Дніпровської міської ради та її виконавчих органів можна звернутися за допомогою письмових звернень. Такі звернення подаються громадянами особисто або надсилаються поштою. Також можна направити електронне звернення або створювати петицію, які приймаються на сайті dniprorada.gov.ua:

Крім цього, у Дніпровській міській раді працює Єдина гаряча лінія для звернень громадян, на яку цілодобово можна телефонувати для отримання консультацій або подання офіційного звернення в телефонному режимі
(тел. 056-732-12-12, 095-732-12-12, 096-732-12-12, 073-732-12-12).

Також, кожен мешканець міста має право прийти на особистий прийом міського голови та керівництва міської ради. Однак діє обов’язковий попередній запис на прийом.

Для того, щоб потрапити на особистий прийом до міського голови Бориса Філатова, треба записатися або зателефонувавши на Єдину гарячу лінію, або надіслати листа на електрону адресу dmsvip@dniprorada.gov.ua.

На прийом до заступників міського голови можна потрапити, попередньо записавшись у кімнаті № 108 (просп. Д. Яворницького, 75). Час та місце проведення прийому громадян можна дізнатися на сайті міськради.

Особистий прийом ведеться й депутатами. Дізнатися, хто є депутатом на певному окрузі, його місце та часи прийому можна на сайті «Депутат»: http://edeputat.dniprorada.gov.ua

Крім цього, у разі виникнення аварійних ситуацій у сфері благоустрою та житлово-комунального господарства, дніпряни можуть звертатися до Контакт-центру аварійних звернень через сайт hotline.dniprorada.gov.ua або за телефонами Єдиної гарячої лінії.

Провівши аналіз звернень, ми бачимо, що з початку 2019 року до Дніпровської міської ради надійшло близько 133 тис. звернень, що у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Найбільше звернень громадяни подавали безпосередньо до Дніпровської міської ради – майже 70 % від загальної кількості. Другою за популярністю є Єдина гаряча лінія, на яку надійшло 16,2 % звернень. Через офіційний веб-сайт та на електронну адресу Дніпровської міської ради надійшло 2,3 тис. звернень або 1,7 % (за аналогічний період 2018 року – 1,5 тис.). Також 1,1 тис. звернень подано громадянами на особистому прийомі міського голови та керівництва міської ради, що складає менше 1% від загальної кількості звернень.

У 2019 році майже вдвічі зменшилась кількість доручень за зверненнями громадян, які надійшли до Дніпровської міської ради з Приймальні Президента України та з Офісу Президента України (Адміністрації Президента України). Станом на 15.11.2019 року їх кількість становила 37 (за аналогічний період 2018 року – 56).

Протягом року дніпряни активно створювали петиції. Станом на середину листопада у Дніпровській міській раді було зареєстровано 317 петицій, з яких 287 петицій в установлений строк не набрали необхідної кількості голосів на свою підтримку та були розглянуті як звернення громадян.

На особистих прийомах міським головою Борисом Філатовим було прийнято 271 громадянин, керівництвом міської ради – 825 громадян, з яких найбільше секретарем Дніпровської міської ради Санжарою О. О. – 519 осіб.

Якщо подивитися на географію, то найбільше звернень надійшло від жителів Новокодацького району – 22,5 тис. (17 %), а найменше від жителів Самарського – 10,2 тис. (7,7 %) та Центрального – 9,9 тис. (7,5 %) районів Дніпра. Від жителів інших міст до Дніпровської міської ради надійшло понад 2,5 тис. звернень
(1,9 %).

Аналіз статистичних даних щодо соціального стану заявників свідчить, що найбільше звернень надійшло від пенсіонерів (57,7 %) та робітників (20,1 %), а найменше – від безробітних (3,3 %) та підприємців (1,5 %).

Значна кількість звернень надійшла від найменш соціально захищених категорій населення: людей з інвалідністю (12,6 %), дітей війни (6,7 %), багатодітних сімей (1,5 %), ветеранів праці (4,2 %), а також учасників бойових дій, учасників АТО, членів їх сімей (2,3 %), одиноких матерів (1,5 %).

У 2019 році збільшилась кількість звернень з питань соціального захисту населення – 92,6 тис., що становить 68,2 % від загальної кількості питань. При цьому на 18,1 % зменшилась кількість питань, що відносяться до сфери житлово-комунального господарства – 25 тис. (18,4 %). Найчастіше люди звертаються з приводу благоустрою території, будівництва та ремонту місцевих доріг (44 % з усіх питань ЖКГ), а також ремонту та експлуатації будинків, комунальних мереж (22 %).

Разом з тим, збільшилась кількість звернень з питань транспорту – надійшло 5,1 тис. таких звернення (3,8 % від загальної кількості звернень). Основні питання транспорту – це неналагоджена робота маршрутних транспортних засобів та завеликій інтервал руху.

Також з початку року до міської ради надійшло майже 1,2 тис. колективних звернень від громадян з питань ремонту та експлуатації будинків, комунальних мереж, вартості житлово-комунальних послуг, благоустрою прибудинкових територій, видалення дерев і обрізки гілок тощо.