Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як діяти в разі радіаційної небезпеки: на Дніпропетровщини провели масштабні навчання

Що робити в разі радіаційної небезпеки. У зв’язку з подіями на Запорізькій АЕС, в Україні готуються до будь-якого можливого сценарію. На Дніпропетровщині провели масштабні навчання за участю надзвичайників, силовиків, медиків. Розгорнули евакуаційний пункт, де відпрацювали всі потрібні дії в разі аварії на АЕС. 

“Існує загроза радіаційного забруднення”.

З гучномовців лунає попередження про небезпеку. В разі її наявності, населення евакуюють до проміжних пунктів. Транспорт, яким привезли людей, миють.

Люди, які прибули з забрудненої зони, шикуються коло наметів і проходять дозиметричний контроль, потім – душ та дезінфекція. Заражений одяг та взуття лишаються в брудній зоні, його складають в спеціальні ємності.

В чистій зоні людей зустрічають медики, вони з’ясовують, чи є постраждалі від радіаційного опромінення та надають необхідну допомогу.

Навчання провели, аби відпрацювати всі алгоритми дій в разі, якщо станеться непоправне. Адже ситуація на Запорізькій АЕС лишається напруженою, і всім службам слід готуватись до будь-якого сценарію. Надзвичайники Дніпропетровщини кажуть, в них є всі необхідні спецзасоби для роботи. На озброєнні в обласному управління ДСНС є машина радіаційно-хімічного захисту, вона проводить розвідку рівня забруднення. Обладнання, яке тут є, здатне розрізняти наявність в повітрі більше як 4-х сотень промислових газів та бойові отруйні речовини на відстані 10 кілометрів.

Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін наголосив: панікувати не варто, радіаційний рівень в країні нині в нормі. Тож просить людей завчасно не приймати йодид калію, адже це може зашкодити здоров’ю. Він протипоказаний людям, яким вже виповнилося 40 років. Про те, що препарат слід вжити, населенню повідомлять. Отримати його можна буде в місцевих лікарнях.

В разі небезпеки людей просять дослухатись тільки до офіційних оголошень та діяти за інструкціями. Нині ж в області все в нормі, на Дніпропетровщині розгорнуто майже 60 пунктів радіаційного та хімічного спостереження.