Правильно вичісувати шерсть та стригти кігті. У Центрі дитячої та юнацької творчості відкрився новий гурток «Юний грумер». Вже 15 дітей вчаться доглядати за своїми улюбленцями. Крім цього, у шести закладах позашкільної освіти з’явилося ще чимало гуртків з різних напрямків.
Таких трюків Діана навчила свою джек-рассел-тер’єра Асті за пів року на заняттях у гуртку «Юні кінологи».
Оксана, мати Діани: «Ось купили дитині собачку. І за ці пів року дитина дуже змінилася в кращу сторону. Тому що дитина навчилася, як правильно давати команди собаці».
Тепер рушають разом на курси грумерів. Діана навчиться правильно доглядати за песиком — вичісувати, стригти шерсть та кігті. А от Ганна вже після першого заняття і свого песика причепурила, і за сусідських собак взялася.
Ганна, відвідувачка гуртка «Грумери»: «Я просто гуляла по вулиці, побачила, що люди займаються із собачками. Мені стало цікаво. Я підійшла, розпитала і почала ходити. Мені так все сподобалося, що я зараз займаюся з чужими собаками. Собака повинна бачити, що ми з нею будемо робити. Тобто ми не робимо щось з підтяжка. Тобто ми кожен інструмент собаці показуємо».
На заняттях їх вчать базовому догляду за тваринами.
Ганна Цариніна, керівниця гуртка «Грумер»: «Все складається з привчання людей до догляду за тваринами, домашньому догляду. Бо не кожна людина може навіть правильно розчісати — будуть ковтуни, подразнення. Доходить до того, що лікують антибіотиками. Розчісати, прочистити вуха, підстригти кігтики».
Загалом на базі департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання є 8 закладів позашкільної освіти, які працюють за 12 напрямками. І цьогоріч з’явились 24 нові гуртки. Наприклад, в центрі дитячої та юнацької творчості окрім «Грумера» буде ще два.
Тетяна Пальчун, директорка «Центру дитячої та юнацької творчості»: «В нашому закладі відкривається новий гурток, який називається «Юний грумер», потім «ДЗ на максималках» й «Історичне краєзнавство. «ДЗ на максималках» ми відкрили теж на запит батьків, тому що в такий час не всім дітям дозволяється відвідувати заклади. Ми зробили цей гурток, щоб у дітей було місце, де вони можуть готувати домашні завдання, відвідувати наші гуртки».
Більшість гуртків відкриваються на прохання дітей та батьків, розповідають в департаменті. Більше інформації про заняття та як зареєструвати дитину – на офіційному сайті профільного департаменту.
Читайте також: Вихователі дніпровських дитсадків проходять курси тактичної медицини