Платформа «Діалог влади та бізнесу» продовжує об’єднувати підприємців області довкола актуальних тем. Цього разу з ними зустрілися фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці та ОВА. Говорили про розслідування нещасних випадків на виробництві. Зокрема, й тих, які сталися через обстріли. Онлайн долучилися більш ніж сто учасників.
«Раз на тиждень збираємося з представниками бізнесу. Обговорюємо різні теми, які їх цікавлять. Додатково запрошуємо фахівців різних установ. Це дієвий механізм, який допомагає почути підприємців та підтримати їх у вирішенні проблемних питань», – зазначив заступник директора департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВА Денис Кощеєв.
На черговому такому засіданні говорили про нещасні випадки на виробництві. Хто їх має розслідувати та які першочергові кроки роботодавця. Інформацією ділилися фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.
«Роботодавець по законодавству повинен розслідувати нещасні випадки на виробництві та вести облік. Потім протягом доби повідомити й службу охорони Держпраці та місцевий пенсійний фонд про подію. Навіть, якщо це сталося не в робочий час», – зазначив заступник начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Сергій Бланк.
Він додав, що нещасні випадки через бойові дії розслідуються за спрощеною процедурою.
«Якщо на території бойових дій стався нещасний випадок, і медична експертиза доводить, що він тяжкий або призвів до інвалідності, то розслідування може проводитися роботодавцем без попереднього погодження з регіональним представництвом держпраці. Місце події обстежується за можливості. А протокол складається у довільній формі», – розповіла в.о начальника відділу розслідування, аналізу, обліку виробничого травматизму та аварій Наталія Шевченко.
Зараз спеціальна комісія служби з питань праці розслідує у Дніпропетровській області 214 нещасних випадків.
«Всього їх зареєстровано з початку року 440 і травматизм на виробництві тільки зростає. Це пов’язано з війною», – підкреслив Сергій Бланк.
Тому фахівці закликають роботодавців звертати більше уваги на безпеку своїх працівників. Вчасно сповіщати про небезпеку та облаштовувати укриття.
Читайте також: Для ліквідації наслідків обстрілів та ремонтів: Дніпро безкоштовно отримав нову партію вартісної комунальної техніки від Японії