Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Геннадій Корбан про волонтерів і закупівлі для армії

Від початку повномасштабного вторгнення рф Дніпро став потужним гуманітарним хабом. Волонтерська мережа міста забезпечує багато регіонів країни. Наразі волонтери кажуть про спад благодійної активності. Про роботу волонтерів та використання бюджетних коштів для оборонних закупівель розповів керівник Штабу ради оборони Дніпра Геннадій Корбан в ексклюзивному інтерв’ю для програми “ПравДа”.

24 лютого, оговтавшись від шоку, вся країна згуртувалася і волонтерська справа, що зародилася у Дніпрі ще у 14-му році, отримала друге дихання. Кожен допомагав чим міг — грошима, одягом, продуктами або ж просто руками. Минуло понад шість виснажливих місяців. Плин часу вплинув і на благодійність.

Максим Свисенко, керівник проєкту «СпівДія: Шелтер»: «На жаль, дійсно, сьогодні ми можемо спостерігати зниження активності українців саме на благодійному фронті. І саме у форматі P2P, тобто допомога людини людині. Наразі найбільшим викликом для нашої організації є постачаня продовольчих наборів до важкодоступних районів Харківської, Запорізької, Донецької та Луганської областей».
За словами волонтерів, цей спад очікуваний. Оскільки війна значним чином вплинула на статки пересічних громадян. Однак, вже зараз розпочинається нова хвиля закупівель. Волонтери розпочали збір коштів на пошив зимової форми для бійців протиповітряної оборони та ТрО.

Катерина Чижик, співзасновниця фонду TAPS: «За два тижні ми зібрали близько 400 тисяч гривень. На сьогодні є потреба у 8 мільйонах гривень, аби пошити хоча б 2 тисячі комплектів».

Протягом перших місяців повномасштабного вторгнення влада Дніпра безперешкодно проводила закупівлі для оборони. Однак, зараз цю процедуру майже унеможливили.

«24 червня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову №723, якою повернув всі закупівлі до системи «Прозорро». А це означає, що необхідне проведення тендерної процедури від 9 до 15 днів з відкритою публікацією деталей цих закупівель, що протирічить здоровому глузду і режиму секретності. Невже ми вже виграли війну?»

Зусиллями волонтерів закриваються багато потреб на передовій. Однак, гроші, які українці сплачують в казну як платники податків, зависають у повітрі.

Геннадій Корбан, керівник Штабу ради оборони міста Дніпра: «Волонтери – вони не нескінченні. Їхній ресурс вичерпаємий. Зрозуміло, що багато роблять, багато збирають, багато допомагають. Як кажуть, тягнуться копійкою, збирають ці гроші. Але, коли поруч лежать гроші місцевих бюджетів, призначені для розвитку міста чи області, чи якоїсь громади, які не можуть використовуватися під час війни на розвиток, чому ці гроші не витратити на потреби армії та не купити людям те, що їм потрібне? Швидко. І швидко доставити. Чому? Чому так не можна зробити? Але Кабмін взяв та заборонив ці дії».

Але замість вирішення нагальних потреб, у Києві акцентують увагу на іншому. Свідченням тому – необґрунтоване припинення громадянства керівника Штабу ради оборони Дніпра.

“У нас тепер виникло багато логістичних проблем через те, що величезна кількість питань та контактів були замкнені особисто через Корбана. Замість того, аби опікуватись лінійною роботою і життєзабезпеченням міста, тепер я розбираюсь із усіма цими задачами самостійно. Переконую бізнесменів, що давали гроші на вантажівки під чесне ім’я Геннадія, заспокоюю менеджерів транспортних компаній, вмовляю постачальників, і взагалі, перешкоджаю чужим істерикам. Так, недопуск в Україну Геннадія Корбана повністю зруйнував управління Штабом оборони Дніпра».

Геннадій Корбан, керівник Штабу ради оборони міста Дніпра: «Після того, як концентрація військових дій виникла більше на сході та на півдні України, навколо нашої області, до речі, то у Києві пішли звичайні політичні процеси. Найстандартніші, найзвичніші, які у нас завжди відбувалися в країні. Пішли якісь інтриги, пішли якісь політичні розбірки. Пішла якась, як каже Борис Альбертович, внутрішньовидова боротьба між політиками, між гілками влади, знову ж таки, між силовиками».

Тим часом петиція щодо перегляду помилкового рішення про припинення громадянства України Геннадія Корбана вже перетнула позначку у 23 тисячі підписів. Нагадаємо, долучитися може кожен.