Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Геннадій Корбан: «Енергокомпанії виявилися неготовими до ударів ворога»

«Наслідки після кожної ракетної атаки різні. Їхня ліквідація не може якось підганятися під шаблон, реагувати на кожну треба по-різному. 16-го грудня була атака по енергетиці, в нашій області був блекаут. Комунальники дуже швидко відновили всю критичну інфраструктуру, окрім одного району. Практично 5 діб знадобилося, щоб впоратись з цією бідою. Працювали всі: і Громадська рада, і комунальники. Всі, хто був в критичній ситуації, отримав допомогу. Котельні та насосні станції не працювали за відсутності енергії, на щастя системи не постраждали, але людям довелося терпіти холод. Десь на третій день ми почали підключати генератори, щоб розігнати тепло та воду, щоб люди зігрілися», – заявив керівник Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан в етері марафону «Інформоборона» на телеканалі Дніпро TV.

«На жаль, пішло до 5-ти діб на відновлення. Критична інфраструктура, особливо електрика – знаходиться в критичній ситуації. На жаль, відповідальні компанії нічого не робили, і ці проблеми показують себе. Наше місто готове допомагати всім, щоб люди менше страждали. Ні уряд, ні енергокомпанії не були готові до таких обстрілів. Місто закупило якнайбільше генераторів, щоб підтримати цю інфраструктуру. Але у разі повного блекауту – це може бути велика біда. Та кількість генераторів не допоможе, треба працювати над цим більше», – наголосив Геннадій Корбан.

«Ми робимо свердловини на лівому березі, роботи проводяться в плановому режимі. А на правому березі – бочки з водою розставляються в школах, щоб вони не піддавались актам вандалізму. Всі мапи публікуються на сайті міськради. Соціальні патрулі сформовані з працівників соціальної служби. До них доєдналися вчителі, тренери, психологи. Молодих спеціалістів, які вміють правильно говорити з людьми та реагувати на критичну обстановку. Під час блекауту люди активно зверталися до таких. Особливо матері-одиначки, їх забирали та везли до шелтера. Було багато звернень від людей з інвалідністю та пенсіонерів. Люди можуть звертатися в мої коментарі, або контакти міськради – вам завжди допоможуть. Ми швидко реагуємо та працюємо в критичних ситуаціях. Пункти незламності були дуже популярні, зараз їх ретельно облаштовують, закуповують більше необхідного. Розвиток йде, у нас є досвід, який ми можемо врахувати. Під час останнього блекауту бувало, що до 500-та людей приходили до одного пункту. Працюємо над тим, щоб купувати їжу, які люди зможуть брати з собою», – додав Геннадій Корбан.

«Ніякої цензури в моєму телеграм каналі не буде, бо люди туди активно звертаються. Боти та спам видаляються. Мої помічники теж читають коментарі, тримають на контролі реакцію всіх служб. Люди повинні звертатися, я маю їм допомогти і хочу, щоб мій внесок був відкритим. Я все там читаю і все бачу», – додав Геннадій Корбан.

Читайте також: «Кожної хвилини відпрацьовуємо аварійні протоколи»: мер Дніпра Філатов про ситуацію з енергетикою у місті